NavigaceZměny na pražských revírech a podzimní zarybňování

Změny na pražských revírech a podzimní zarybňování


Po krátké letní přestávce pražští rybáři pokračují v masivním zarybňování rybářských revírů Územního svazu města Prahy. Do pražských revírů se v těchto dnech zavážejí násady kaprů, línů, štik, candátů, okounů, pstruhů, sivenů a dalších druhů ryb. A zarybnění bude pokračovat až do vyčerpání roční částky rozpočtované pro zarybnění ve výši cca 23 milionů Kč, ostatně tak jako každý rok.

Na pražských revírech nás také čekají některé změny. Od 1. 10. 2014 se nám do revírů vracejí v katastru obce Ouběnice rybníky Splavěcí 0,9 ha a Na Drahách 0,2 ha, které jsou opět zařazeny jako podrevíry mimopstruhového revíru číslo 401 006 Kocába 1A. Rybník Splavěcí jako podrevír číslo 3 a rybník Na Drahách jako podrevír číslo 6. Také od 1. 10. 2014 jsou do pražských mimopstruhových revírů zařazeny dva další nové rybníky a to rybník Cukrovarský 0,7 ha číslo revíru 401 203 v katastru obce Vinoř (příjezd z Mladoboleslavské ulice do ulice Štěpánovské) a rybník V Rohožníku 4,45 ha číslo revíru 401 202 v katastru obce Dubeč (příjezd po Starodubečské ulici). Rybník v Rohožníku je však stále ještě v rekonstrukci ale hned po jejím skončení provedeme prvotní zarybnění a bude zde zahájen sportovní rybolov (sledujte aktuální informace na našich webových stránkách). Ve stejném termínu od 1. 10. 2014 mohou vyznavači lovu ryb na menších tocích také vykonávat rybářské právo na Kunratickém potoce v úseku od napouštěcího zařízení rybníka Labuť až k hrázi rybníka Dolnomlýnský. Kunratický potok je součástí mimopstruhového revíru číslo 401 018 Vltava 6. Na všech vyjmenovaných do pražských revírů nově zařazených vodních plochách mohou lovit držitelé mimopstruhových povolenek celorepublikových, celosvazových a územních povolenek ČRS Územního svazu města Prahy.

Vzhledem k plánovaným výlovům z důvodu rekonstrukce bude od 1. 10. 2014 zakázán lov ryb udicí na podrevíru číslo 2 Zámecký rybník v katastru obce Čakovice, který je součástí mimopstruhového revíru číslo 401 007 Mratínský potok 1. A od 13. 10. 2014 bude také ze stejných důvodů dočasně zakázán lov ryb udicí na podrevíru číslo 9 nádrži Slatina v katastru obce Dubeč, který je součástí mimopstruhového revíru číslo 401 008 Rokytka 1. O ukončení těchto krátkodobých rekonstrukcí o opětovném napuštění rybníků a zahájení lovu ryb budeme opět informovat na našich internetových stránkách.

Využijte krásných podzimních dnů k rybolovu na bohatě zarybněných revírech Českého rybářského svazu, Územního svazu města Prahy.

Skvělé úlovky a příjemné zážitky při sportovním rybolovu vám za pražské rybáře

přeje autor níže uvedených fotografií

    Zdeněk Mužík

jednatel ČRS ÚSMP

vysazování kaprů a línů do rybníka Hořčička
Bojovský potok 2-Prostřední rybník v Mníšku
Bojovský potok 2-Prostřední rybník v Mníšku pod Brdy
Kocába 1A-rybník Hořčička
Kocába 1A-rybník Hořčička
Kocába 1A-rybník Hořčička
Kocába 1A-rybník Hořčička
Kocába 1A-rybník Hořčička
Kocába 1A-rybník Hořčička
Kocába 1A-rybník Hořčička
Kocába 1A-rybník Hořčička
Voznice 2-Voznický velký rybník
Voznice 2-Voznický velký rybník
Voznice 2-Voznický velký rybník
vysazování okounů a candátů
vysazování tržních kaprů
vysazování tržních kaprů - přepravní bedna
vysazování línů
vysazování pstruhů duhových
vysazování sivenů amerických
vysazování sivenů amerických
vysazování štik

Czech English German Russian Spanish

  • Rybářské závody
  • Přehledy úlovků
  • Fotogalerie