RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Pražští rybáři uklízeli své sportovní vody

V sobotu 12. února jsme se probudili do opravdu krásného dne – ráno bylo trochu chladno, ale slunce brzy roztrhalo mraky, dalo vykouknout nádherně modré obloze a začalo hezky hřát. Dokonce i vítr se uklidnil. A protože většina ryb ještě poklimbává na dně v zimním spánku, vydala se skupinka pražských rybářů členů rybářské stráže uklízet nepořádek kolem rybníků s lovem ryb na udici, tentokráte na jihozápad, směrem na Dobříš a Příbram.

Jeden by neřekl, co vše se dá nalézt ve vodě, na břehu anebo pod hrází. Část odpadků jistě patřila rybářům – sem tam kus vlasce, pár splávků, obalů od nástrah a návnad – odměnou byl wobler zaseknutý do kořene stromu. Ale našli jsme i funkční kočárek, rozpadlá kamna, kusy aut, vyhozené lino, pneumatiky, kusy molitanu, květináče, mnoho střepů „pro štěstí“, a tolik lahví od alkoholu, jako by tu týden pil pluk dragounů, oslavujících vítěznou bitvu.

V některých místech se zdálo, že zde odpadky samy vyrůstají ze země, tak jako to dělají houby po dešti. Kde jsme to loni vysbírali do čista, tam se letos objevily odpadky nové. V žertu jsme mezi sběrem odpadků hovořili o tom, co by si zasloužil ten, kdo je sem naházel a jestli mu to opravdu stojí za to, táhnout se s takovou veteší až k rybníku. Ale vlastně je spíše škoda, že někteří z nás nebyli vedení ke vztahu k přírodě, ze které jsme vzešli a jejíž jsme pevnou součástí.    

Postupně byla uklizena nádrž Drásov a dále rybníky Jankovák a Vackův. Dohromady bylo sebráno kolem 20 velkých pytlů odpadků. Den rychle uplynul, po vydané energii na čerstvém vzduchu nám hned lépe chutnalo a zůstal pocit z dobře vykonané práce. Věříme, že jí ocení i řada poctivých rybářů, kteří se, až se oteplí, na tyto vodní plochy vydají na ryby.

Text a fota: Pavel Vrána – zástupce rybářského hospodáře ČRS Územního svazu města Prahy

Příští týden zasedne XIX. Republikový sněm ČRS

24. září 2022 proběhne XIX. Republikový sněm ČRS. Na letošní sněm připadá volba předsedy ČRS. Zasedání se koná od 9:30 hodin v kongresovém centru FLORET v Průhonicích. Co je Republikový sněm? Republikový sněm je podle platných Stanov ČRS vrcholným orgánem Svazu. Koná se zpravidla jednou za dva roky, jednou za čtyři roky

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu