RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Upoutávka na červnové číslo časopisu Rybářství

Červnové Rybářství: statistika úlovků za rok 2021, zahájení lovu dravých ryb, hodující volavky při tření ryb a práce (nejen) mladých svazových funkcionářů

Ryby jsou v období tření zranitelnější, čehož využívají opeření rybožraví predátoři. V červnovém Rybářství o tom přinášíme svědectví. Co dál v tomto čísle najdete? Téma mladých svazových funkcionářů, články o zahájení lovu dravých ryb, fejeton na co z minulosti raději nenavazovat nebo zajímavé články ze zahraničí.

Ryby v nížinatých oblastech ztrácejí po oteplení vody svoji ostražitost a pro milostné hrátky se přesouvají do mělčích, vyhřátých partií. To dobře vědí volavky, racci nebo kormoráni. O tom, jak takové rybí hody mohou vypadat, podává svědectví ve svých fotografiích Jaroslav Šubjak.

Jan Štípek se v úvodníku zaměřil na práci svazových funkcionářů a zamýšlí se nad tím, proč klesá zájem o pozice, jako je jednatel, předseda či hospodář místních organizací. Často se hořekuje nad tím, že se do funkcí nehlásí mladší zástupci. Dva reprezentanty mladší generace, kteří se stali předsedy svých MO, autor oslovil a zeptal se jich, s jakými záměry do své funkce vstoupili.

Červen je tradičně měsícem zahájení lovu dravých ryb, čemuž se v Rybářství samozřejmě hojně věnujeme. Texty na toto téma připravili oblíbení autoři Milan Tychler a Zdeněk Hofman. Novou sérii fejetonů zahajuje Jiří Rážek, který ve svém textu varuje před tím, co bylo dříve automatické a dnes po tom někteří rybáři opět volají – komplikovaný vstup mezi zástupce Petrova cechu.

V sekci o zahraničí se podíváme do Švédska, Norska a Rakouska, ale také na ostrov východně od Austrálie zvaný Samoa. Když na něm náš dopisovatel uvízl kvůli covidu, naučil se tam místní dovednost – lovit v místních říčkách krevety. Zhotovil si pro ten účel vlastní oštěp a naučil se zadržovat dech na dobu rozhodně delší než jedna minuta.

Na sto stranách Rybářství samozřejmě i tentokrát otevíráme mnohá další témata. Pokud byste si přáli, aby vám nebo vašim blízkým chodil časopis do schránky každý měsíc, předplatné lze objednat na adrese https://irybarstvi.cz/predplatne/ a červnové číslo lze objednat na našem e-shopu https://irybarstvi.cz/e-shop/.

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Upoutávka na srpnové číslo časopisu Rybářství

Srpnové Rybářství: rybářská mládež – vklad do budoucna, nový seriál o trofejních úlovcích, obří sumci u nás a za hranicemi našeho státu, lov kaprů na krátkou vzdálenost, vázání mušek, lov na pobřeží Kostariky a vernisáž rybářské výstavy v Chotilském muzeu na údolní nádrži Slapy. Statistika nuda je pouze pro lidi, kteří

Celý článek

Letní tábor rybářské mládeže ČRS ÚSMP 2022

Začátek pražského letního tábora rybářské mládeže v obci Horka II u Zruče nad Sázavou byl letos s ohledem na obvyklý velký tlak vodáků v první polovině července posunut o 14 dní. Hlavní vedoucí tábora Martin Procházka společně s dalšími vedoucími připravili pro bezmála 50 dětí po celou dobu konání tábora od

Celý článek

Závody v LRU plavané 2022 mezi družstvy Prahy a Budapešti

Po dvouleté přestávce způsobené covidovou pandemií pokračovalo mezinárodní zápolení mezi závodními družstvy Prahy a Budapešti v lovu ryb udicí plavané. Ve dnech 22. až 26. července 2022 uspořádali maďarští kolegové představitelé budapešťského rybářského svazu FŐHESZ již 33. závody v lovu ryb udicí plavané mezi družstvy Prahy a Budapešti. Tyto závody letos

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu