RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Upoutávka na červnové číslo časopisu Rybářství

Červnové Rybářství: statistika úlovků za rok 2021, zahájení lovu dravých ryb, hodující volavky při tření ryb a práce (nejen) mladých svazových funkcionářů

Ryby jsou v období tření zranitelnější, čehož využívají opeření rybožraví predátoři. V červnovém Rybářství o tom přinášíme svědectví. Co dál v tomto čísle najdete? Téma mladých svazových funkcionářů, články o zahájení lovu dravých ryb, fejeton na co z minulosti raději nenavazovat nebo zajímavé články ze zahraničí.

Ryby v nížinatých oblastech ztrácejí po oteplení vody svoji ostražitost a pro milostné hrátky se přesouvají do mělčích, vyhřátých partií. To dobře vědí volavky, racci nebo kormoráni. O tom, jak takové rybí hody mohou vypadat, podává svědectví ve svých fotografiích Jaroslav Šubjak.

Jan Štípek se v úvodníku zaměřil na práci svazových funkcionářů a zamýšlí se nad tím, proč klesá zájem o pozice, jako je jednatel, předseda či hospodář místních organizací. Často se hořekuje nad tím, že se do funkcí nehlásí mladší zástupci. Dva reprezentanty mladší generace, kteří se stali předsedy svých MO, autor oslovil a zeptal se jich, s jakými záměry do své funkce vstoupili.

Červen je tradičně měsícem zahájení lovu dravých ryb, čemuž se v Rybářství samozřejmě hojně věnujeme. Texty na toto téma připravili oblíbení autoři Milan Tychler a Zdeněk Hofman. Novou sérii fejetonů zahajuje Jiří Rážek, který ve svém textu varuje před tím, co bylo dříve automatické a dnes po tom někteří rybáři opět volají – komplikovaný vstup mezi zástupce Petrova cechu.

V sekci o zahraničí se podíváme do Švédska, Norska a Rakouska, ale také na ostrov východně od Austrálie zvaný Samoa. Když na něm náš dopisovatel uvízl kvůli covidu, naučil se tam místní dovednost – lovit v místních říčkách krevety. Zhotovil si pro ten účel vlastní oštěp a naučil se zadržovat dech na dobu rozhodně delší než jedna minuta.

Na sto stranách Rybářství samozřejmě i tentokrát otevíráme mnohá další témata. Pokud byste si přáli, aby vám nebo vašim blízkým chodil časopis do schránky každý měsíc, předplatné lze objednat na adrese https://irybarstvi.cz/predplatne/ a červnové číslo lze objednat na našem e-shopu https://irybarstvi.cz/e-shop/.

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Pražští rybáři pečují o candáty, instalovali třecí hnízda na Slapy

Pracovníci Územního svazu města Prahy instalovali umělá třecí hnízda pro candáty na údolní nádrži Slapy. Nádrž přirozeně stárne a vlivem sedimentů se ostnoploutvým rybám postupně zhoršují podmínky pro přirozenou reprodukci. Ne, že by se nám tyto ryby netřely, ale na méně vhodných substrátech klesá procento úspěšně vylíhnutých jiker. Abychom tedy

Celý článek

Upoutávka na květnové číslo časopisu Rybářství

Pokud máte rádi velké ryby, v květnovém čísle časopisu Rybářství si přijdete na své. S železnou pravidelností, opět přesně po roce, přinášíme vyhlášení prestižní soutěže trofejních úlovků Nej! Nej! Nej!, vydáme se také na slovenskou řeku Hron, kde náš dopisovatel Vojtěch Sklenář ulovil nejdelší zdokumentovanou hlavatku v historii, a zapomenout nemůžeme ani na

Celý článek

Žádáme všechny rybáře, aby dbali na správný zápis čísel revírů do povolenky

Vážení příznivci Petrova cechu, na základě zjištěných informací ze zpracování statistiky úlovků za rok 2022 si dovolujeme opětovně upozornit všechny rybáře na správný zápis čísel rybářských revírů. Prosíme rybáře, aby důsledně dbali na správný zápis čísel rybářských revírů, na kterých loví. Jedná se zejména o rybáře, kteří navštěvují revíry více

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu