RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Upoutávka na říjnové číslo časopisu Rybářství

Přelstít candáta je jednou z největších rybářských výzev. Proto rozhodně neuškodí, když si o těchto rybách zjistíte co nejvíce informací. V říjnovém Rybářství jich najdete víc než dost. Na jeho dalších stránkách se pak dozvíte mýty a pověry muškaření, naučíte se vázat úspěšného streamera, lít vlastní průběžné olůvko nebo se vydáte do belgické Babylónské rybí věže.

Oblíbený seriál Tomáše Matýska, který monitoruje trofejní úlovky, se tentokrát zaměřil na „céčko“, jak candátovi mnozí rybáři přezdívají. V rozsáhlém textu a přehledných tabulkách se dozvíte všechno potřebné. Jaké jsou nejúspěšnější měsíce v jeho lovu, ideální maximální a minimální teploty, množství denních srážek, intenzita slunečního svitu nebo například nejvhodnější fázi měsíce.

Zjistíte také, které rybolovné techniky jsou při lovu candáta nejúspěšnější, jaké typy revírů jsou pro ulovení trofejního kusu nejvhodnější (včetně rozlišení velikosti stojaté vody i říčního toku), zjistíte nástrahu, se kterou byli rybáři úspěšní a nakonec získáte dva bonbonky: prozradíme vám názvy nejlepších revírů pro lov trofejních candátů a také seznam padesáti největších úlovků od roku 1973. Samozřejmě dosažených pouze na revírech ČRS a MRS.

Říjnové číslo si oblíbí rybáři, kteří svou výbavu rádi obohatí kousky vlastní výroby. S ostříleným muškařem Filipem Apjárem se naučí navazovat streamer vranku a o lovu velkých ryb na tuto nástrahu se také mnohé dozví. Všemi mastmi mazaný Milan Tychler vám ukáže, jak si vylít vlastní průběžné olůvko a máte-li manuální práci skutečně rádi, zkusit si můžete vyrobit také vlastní svítidlo na pruty.

V dalších článcích zjistíte první poslední o lovu z bellyboautu, přečtete si článek o rovnovážně sluchovém ústrojí ryb, objevíte belgickou Babylónskou rybí věž nebo se naučíte vařit kapra na kopru.

Předplatné Rybářství pro sebe či známé zařídíte snadno na https://irybarstvi.cz/predplatne/. V e-shopu https://irybarstvi.cz/e-shop/# si můžete objednat také samostatný výtisk říjnového čísla.

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal
šéfredaktor Rybářství

Výlov rybníka Nový na Dobříšsku

Dvaadvacetihektarový rybník Nový je největším chovným rybníkem v užívání pražského rybářského svazu. Jedná se o rybochovné zařízení, na kterém pražští rybáři dosahují nejlepších hospodářských výsledků. Letos zde bylo vyloveno celkem 215 q ryb. Na produkci měl nejvyšší podíl samozřejmě kapr (192,5 q), následoval amur (19,5 q), dále štika (1 q), candát

Celý článek

Vysazování kaprů do Sázavy 4 a do Sázavy 5

Do mimopstruhových revírů ČRS Územního svazu města Prahy Sázava 4 a Sázava 5 bylo v úterý 1. listopadu 2022 vysazeno 42 q tržních kaprů z Kardašovy Řečice. V těchto úsecích řeky Sázavy je kapr sportovními rybáři stále více vyhledáván a také i s úspěchem loven. Fotografie Zobrazit více

Celý článek

Upoutávka na listopadové číslo časopisu Rybářství

Urban fishing, neboli chytání ryb ve městě, je jedním z nosných témat listopadového Rybářství. Ale samozřejmě není jediné. V oblíbené sérii o trofejních úlovcích posledních pěti dekád se podíváme na karasa, naučíme se něco lovu na marmyšky, zjistíme víc o čichových, chuťových a hmatových ústrojích ryb a naučíme se nahazovat měkké nástrahy.

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu