RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Upoutávka na říjnové číslo časopisu Rybářství

Přelstít candáta je jednou z největších rybářských výzev. Proto rozhodně neuškodí, když si o těchto rybách zjistíte co nejvíce informací. V říjnovém Rybářství jich najdete víc než dost. Na jeho dalších stránkách se pak dozvíte mýty a pověry muškaření, naučíte se vázat úspěšného streamera, lít vlastní průběžné olůvko nebo se vydáte do belgické Babylónské rybí věže.

Oblíbený seriál Tomáše Matýska, který monitoruje trofejní úlovky, se tentokrát zaměřil na „céčko“, jak candátovi mnozí rybáři přezdívají. V rozsáhlém textu a přehledných tabulkách se dozvíte všechno potřebné. Jaké jsou nejúspěšnější měsíce v jeho lovu, ideální maximální a minimální teploty, množství denních srážek, intenzita slunečního svitu nebo například nejvhodnější fázi měsíce.

Zjistíte také, které rybolovné techniky jsou při lovu candáta nejúspěšnější, jaké typy revírů jsou pro ulovení trofejního kusu nejvhodnější (včetně rozlišení velikosti stojaté vody i říčního toku), zjistíte nástrahu, se kterou byli rybáři úspěšní a nakonec získáte dva bonbonky: prozradíme vám názvy nejlepších revírů pro lov trofejních candátů a také seznam padesáti největších úlovků od roku 1973. Samozřejmě dosažených pouze na revírech ČRS a MRS.

Říjnové číslo si oblíbí rybáři, kteří svou výbavu rádi obohatí kousky vlastní výroby. S ostříleným muškařem Filipem Apjárem se naučí navazovat streamer vranku a o lovu velkých ryb na tuto nástrahu se také mnohé dozví. Všemi mastmi mazaný Milan Tychler vám ukáže, jak si vylít vlastní průběžné olůvko a máte-li manuální práci skutečně rádi, zkusit si můžete vyrobit také vlastní svítidlo na pruty.

V dalších článcích zjistíte první poslední o lovu z bellyboautu, přečtete si článek o rovnovážně sluchovém ústrojí ryb, objevíte belgickou Babylónskou rybí věž nebo se naučíte vařit kapra na kopru.

Předplatné Rybářství pro sebe či známé zařídíte snadno na https://irybarstvi.cz/predplatne/. V e-shopu https://irybarstvi.cz/e-shop/# si můžete objednat také samostatný výtisk říjnového čísla.

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal
šéfredaktor Rybářství

Podporujeme vysazování pstruhů obecných

ČRS, Územní svaz města Prahy, vysadil ve spolupráci s Jirkou Křesinou ze společnosti Beleco cca. 8 500 jiker pstruhů obecných ve stádiu očních bodů na Radotínský a Únětický potok. Jikry byly vloženy do 5 plovoucích inkubačních přístrojů, které jikrám zajišťují ochranu před UV zářením, rybožravými predátory z řad ptáků, ryb

Celý článek

Rybářský informační systém: jak jsme daleko a co nás čeká v následujících měsících?

Postup prací na Rybářském informačním systému významně pokročil, proto přinášíme další souhrnnou informaci o postupu a krocích, které nás v následujících měsících čekají. Jak jsme daleko ve vývoji Aktuálně je dokončován vývoj funkcionalit v rozsahu první etapy (evidence členů, prodej povolenek, správa organizačních jednotek, agenda rybářské stráže, základní evidence revírů). Paralelně s touto

Celý článek

Základní informace k datovým schránkám pro spolky

Vážení funkcionáři ČRS, o povinnosti zřízení datové schránky pro všechny právnické osoby včetně spolků, tedy i všech MO ČRS, jsme již informovali. Níže opětovně upozorňujeme všechny organizační jednotky ČRS na základní pravidla používání datových schránek. Právnickým osobám, které datovou schránku k předmětnému datu nebudou mít zřízenou na základě vlastní iniciativy, bude datová

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu