RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Žádáme všechny rybáře, aby dbali na správný zápis čísel revírů do povolenky

Vážení příznivci Petrova cechu,

na základě zjištěných informací ze zpracování statistiky úlovků za rok 2022 si dovolujeme opětovně upozornit všechny rybáře na správný zápis čísel rybářských revírů.

Prosíme rybáře, aby důsledně dbali na správný zápis čísel rybářských revírů, na kterých loví. Jedná se zejména o rybáře, kteří navštěvují revíry více uživatelů a používají tak čísla rybářských revírů napříč územními svazy ČRS. Vždy je nutné správně zapsat celé číslo revíru s důrazem na první trojčíslí rybářského revíru. První trojčíslí totiž zpravidla označuje uživatele rybářského revíru.

V rámci ČRS se tak setkáte nejčastěji s těmito prvními trojčíslími:

Uživatel MP revíry P revíry
Územní svaz města Prahy 401 403
Středočeský územní svaz 411 413
Jihočeský územní svaz 421 423
Západočeský územní svaz 431 433
Severočeský územní svaz 441 443
Východočeský územní svaz 451 453
Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko 471 473
Republiková rada ČRS 481 473

Chybné zápisy se objevují napříč všemi územními svazy. Chyby pak způsobují, že například úlovky z velkých nádrží jsou rybáři vykazovány na malé potoky jiného uživatele, kde by reálně nebylo možné takového hospodářského výsledku dosáhnout. V tomto duchu ČRS opětovně instruoval i členy rybářské stráže, kteří budou důsledně dbát na správný zápis čísla rybářského revíru. Jak správně provádět zápis do úlovkových lístků jsme již dříve informovali v samostatném příspěvku.

Děkujeme všem rybářům za kontrolu správnosti svých zápisů v povolenkách.

Petrův zdar!

Za ČRS Lukáš Mareš

fota z kontroly pražské RS Zdeněk Mužík

Rybářský informační systém (RIS), členské známky a další informace ze zasedání Republikové rady ČRS

Vážené kolegyně a kolegové, dovolujeme si vás upozornit na důležité aktuální informace ohledně zaváděného Rybářského informačního systému (RIS), na prvotní vizi řešení úpravy ročního pracovního příspěvku (brigád) a stejně tak na prvotní myšlenku vedoucí ke sjednocení povolenek k lovu ryb.  Dnešní realitou však už je zrušení dosavadní praxe tištění a vylepování

Celý článek

Upoutávka časopisu Rybářství listopad 2023

Rtuť na teploměru klesá, stromy shazují listy a nad vodou se čím dál častěji povaluje mlžný opar. Ideální příležitost vyrazit na dravce, nejlépě s přívlačovým prutem. Pokud podzimní vláčku máte rádi, bude se vám líbit i obsah listopadového Rybářství. Ale podíváme se tradičně i na novinky z ČRS, úspěchy českých sportovců nebo

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu