RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Otevření pražského Muzea rybářského sportu

U příležitosti 135 výročí založení jedné z nejstarších a nejvýznamnějších organizací rybářského sportu Prvního rybářského klubu v Praze bylo dne 9. 6. 2021 otevřeno nové Muzeum rybářského sportu v prostorách místní organizace ČRS Praha 4 – Pankrác na adrese Praha 4, Žateckých 18.

Slavnostního zahájení otevření nové muzejní síně expozice rybářské historie se za ČRS Územní svaz města Prahy zúčastnili spolutvůrci této expozice pp. Ing. Anders, Mužík a Ing. Vrána. Význam události znásobila i účast zástupců spolku Vltavan (spolek Vltavan slaví v letošním roce 150 let od svého založení) a pořízení záznamu Českou televizí. Největší dík však patří pánům Zdeňku Hofmanovi a Tomáši Stegmüllerovi, kteří dávali celou tuto expozici dohromady a kteří se zasluhují o to, že tento prostor bude sloužit nejen k prohlídkám muzejních exponátů ale také k přednáškám o historii rybářského sportu, k historickému bádání a vědeckým diskuzím tematicky zaměřeným k historii rybářského sportu nejen v Praze ale v celé České republice.

Tyto aktivity byly však dočasně přerušeny covidovou epidemií, ale už nyní jsou připravovány různorodé akce, jejichž spuštění se plánuje, jakmile to hygienicko-epidemiologická situace dovolí.

Zástupci ČRS Územního svazu města Prahy na realizaci tohoto záměru pracovali už dlouhých 5 let, ale vedle kompletování příslušných vhodných exponátů bylo hlavním problémem zajištění místa, kde by se mohla tato vize zrealizovat. Přes návštěvy různých muzeí v České republice i v zahraničí s příbuznou tématikou a jednání s řadou příslušných ředitelů jednotlivých subjektů se záměr podařilo zrealizovat až ve stávajících prostorách v Praze 4. Není však vyloučeno, že v budoucnu bude expozice nebo aspoň její část přemístěna do reprezentativnějších prostor některého historického objektu. Do té doby však věříme, že ve stávajících prostorách se potřebnost tohoto počinu řádně osvědčí.

Text: Zdeněk Mužík

Fota: Lenka a Zdeněk Hofmanovi, Zdeněk Mužík

Rybářský informační systém (RIS), členské známky a další informace ze zasedání Republikové rady ČRS

Vážené kolegyně a kolegové, dovolujeme si vás upozornit na důležité aktuální informace ohledně zaváděného Rybářského informačního systému (RIS), na prvotní vizi řešení úpravy ročního pracovního příspěvku (brigád) a stejně tak na prvotní myšlenku vedoucí ke sjednocení povolenek k lovu ryb.  Dnešní realitou však už je zrušení dosavadní praxe tištění a vylepování

Celý článek

Upoutávka časopisu Rybářství listopad 2023

Rtuť na teploměru klesá, stromy shazují listy a nad vodou se čím dál častěji povaluje mlžný opar. Ideální příležitost vyrazit na dravce, nejlépě s přívlačovým prutem. Pokud podzimní vláčku máte rádi, bude se vám líbit i obsah listopadového Rybářství. Ale podíváme se tradičně i na novinky z ČRS, úspěchy českých sportovců nebo

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu