RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

401 206 Biologický rybník – zahájení rybolovu

Biologický rybník v Horních Počernicích v mapách uváděný jako Xaverovský rybník II je dalším „Rybníkem s lovem ryb na udici“, který si pražští rybáři pronajali od pražského magistrátu a po jeho celkové rekonstrukci, odbahnění a výrazném rozšíření teď bude sloužit ke sportovnímu rybolovu pro držitele mimopstruhových povolenek ČRS Územního svazu města Prahy, mimopstruhových povolenek celosvazových a celorepublikových. I na tomto rybníku jsou lovící povinni dodržovat obdobná pravidla, která platí na ostatních pražských mimopstruhových revírech.

401 206 Biologický rybník v k. ú. Horní Počernice má výměru 3,3 hektarů a lov ryb je zde povolen pouze z hráze. Dravé ryby štika a candát jsou hájeny od 1. 1. do 31. 8. Lov přívlačí a na živou či mrtvou rybku nebo její část je povolen od 1. 9. do 31. 12. 

Už na jaře byly do Biologického rybníka vysazeny dravé ryby a amuři a v pátek 5. 6. 2020 den před zahájením rybolovu byla obsádka doplněna o tržní kapry. 

Jedná se o pražským magistrátem zrevitalizovaný rybník v krásném prostředí meandrujícího Svépravického potoka. Je důležité si tuto část pražské přírody udržet trvale ve stávajícím nepoškozeném stavu bez odpadků a dalšího znečištění. Na dodržování těchto samozřejmých zásad bude dohlížet pražská rybářská stráž spolu s místně příslušnou Městskou Policií.

Všem oprávněným rybářům přeje mnoho sportovních zážitků a radost z dosažených úlovků na této nové pražské mimopstruhové vodě výbor Českého rybářského svazu, z. s., Územního svazu města Prahy.

text a fota: Zdeněk Mužík – jednatel ČRS ÚSMP

Zarybňování pražských vod

Od začátku roku 2021 do dnešního dne byly sportovní vody ČRS Územního svazu města Prahy zarybněny 150 tunami ryb v hodnotě 10 miliónů Kč. Do konce roku to ale bude více jak trojnásobné množství. Podzimní výlovy začaly v první polovině září a budou probíhat až do poloviny listopadu. Téměř každý

Celý článek

Setkání rybářské mládeže Českého rybářského svazu 2021

Setkání mládeže Českého rybářského svazu 2021 hostil stejně jako minulý rok Územní svaz města Prahy. Termín akce byl naplánován na první zářijový víkend. Pozvání do Zadní Třebaně přijaly všechny územní svazy s výjimkou Severočeského ÚS.  Na páteční slavností zahájení dorazili mimo účastníků a pořadatelů i čestní hosté v čele s předsedou odboru mládeže

Celý článek

Letní tábor rybářské mládeže ČRS ÚSMP 2021

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy i přes stále přetrvávající nepříznivé hygienicko-epidemiologické podmínky uspořádal tak jako každý rok na začátku letních prázdnin od soboty 3. července 2021 do soboty 17. července 2021 v kempu obce Horka II u Zruče nad Sázavou tábor rybářské mládeže. Ve spolupráci s pronajímatelem

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu