RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Co nás čeká na pražských vodách v letošní rybářské sezóně

Zásadní změnou na sportovních vodách obhospodařovaných ČRS Územním svazem města Prahy je převedení rybníků a nádrží, na kterých není přenechán výkon rybářského práva rozhodnutím příslušného správního orgánu (není vystaven dekret rybářského revíru) do samostatné kategorieRybníky s lovem ryb na udici“. Lov ryb udicí na těchto vodách je prováděn z titulu „pověření rybníkáře“. Rybníkář ČRS Územní svaz města Prahy zde pověřuje ve smyslu §3, odst. 2 zákona č. 99/2004 Sb. všechny držitele mimopstruhových územních povolenek ČRS Územního svazu města Prahy a dále držitele mimopstruhových povolenek celosvazových a celorepublikových (bez potřeby místenek) ke sportovnímu rybolovu s povinností dodržovat stejná pravidla pro lov ryb, která platí na mimopstruhových rybářských revírech ČRS Územního svazu města Prahy.

Pokud dojde k porušení těchto pravidel, bude s lovícím sepsáno hlášení o jejich porušení, které bude odesláno rybníkáři ČRS Územnímu svazu města Prahy. Lovícího, který tato pravidla poruší závažně nebo opakovaně, již nadále nebude jeho povolenka opravňovat k lovu ryb na žádném z Rybníků s lovem ryb na udici v působnosti ČRS Územního svazu města Prahy. Povolenka v tomto případě pozbude status pověření k lovu rybníkářem od data porušení pravidel až do skončení její platnosti. Na všech těchto vodních plochách bude ze strany rybářské stráže věnována zvýšená pozornost čistotě životního prostředí. Proto bude jedním z důvodů pro ztrátu pověření také nedodržování pořádku – neuklizení odpadků kolem lovného místa.

       Územnímu svazu města Prahy se podařilo v posledních dvou letech získat do nájmu 100 hektarů nových vodních ploch jak na území hlavního města Prahy, tak mimo Prahu kolem města Dobříše. Polovina této výměry slouží ke sportovnímu rybolovu a druhá polovina je určena k rybochovu. ČRS Územní svaz města Prahy otevřel ke sportovnímu rybolovu následujících 7 nových rybníků s lovem ryb na udici o celkové výměře 51 ha.  V Praze Olšanský rybník o výměře 5 ha, Biologický rybník o výměře 3,3 ha a rybník Hliník o výměře 1,7 ha. Na Dobříšsku Voznický malý rybník o výměře 1,2 ha, Sychrovský rybník o výměře 19,8 ha, Nádrž Rezervo o výměře 2,2 ha a v neposlední řadě rybářsky velmi ceněný Vackův rybník o výměře 17,8 ha.  

Úspěšný rybolov na sportovních vodách ČRS Územního svazu města Prahy v roce 2021 přeje

Zdeněk Mužík, jednatel ČRS Územního svazu města Prahy

Upoutávka časopisu Rybářství červenec 2024

Jak vypadá pořádání mistrovství světa v muškařením očima organizátora, jak ovlivňuje déšť chytání ryb s ohledem na různé rybolovné techniky, jak správně vyvážit průběžné splávky nebo představení méně známých kovových přívlačových nástrah. To jsou některá témata zbrusu nového červencového časopisu Rybářství. V průběhu května probíhaly na revírech Jihočeského územního svazu hned dva světové

Celý článek

Časopis Rybářství hledá nového inzertního a obchodního manažera

Rybář, s.r.o., vydavatel časopisu Rybářství, hledá inzertního a obchodního manažera. Náplň práce: získávání inzerce pro reklamní prostor v časopisu Rybářství a webu irybarstvi.cz, management obchodních vztahů společnosti a časopisu (tiskárna, distribuce apod.). Požadujeme: Nabízíme: Nástup: 15. 8. – 1. 9.2024 Písemné nabídky se strukturovaným životopisem a motivačním dopisem zasílejte na e-mail:

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu