RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Jarní výlovy pražských chovných rybníků

Letošní jarní výlovy chovných rybníků, které jsou ve vlastnictví nebo užívání ČRS Územního svazu města Prahy právě skončily. Vedle výlovů chovných rybníků pražských produkčních místních organizací Českého rybářského svazu se jarním výlovům každoročně věnuje především „Středisko Rybochov“ ČRS Územního svazu města Prahy. Letos na jaře Středisko Rybochov v období od 27. února do 28. března vylovilo celkem 14 chovných rybníků. Většina vylovených ryb byla navrácena zpět do hlavních chovných rybníků pro dosažení potřebné velikosti k následnému podzimnímu zarybňování pražských rybářských revírů. Ale část vylovených ryb z jarních výlovů už byla použita i k přímému zarybnění sportovních vod.

V Tuchorazi na říčce Šembeře pražští rybáři vlastní kaskádu třech chovných rybníků o celkové výměře 21,5 hektarů. 14 hektarový rybník Podviňák, který je loven každý rok na podzim a další dva rybníky, které se loví na jaře 6 hektarový rybník Mlýnský velký a 1,5 hektarový rybník Mlýnský malý.

Rybník Mlýnský velký patří mezi nejvýznamnější pražské chovné rybníky. Výlov se zde letos konal ve čtvrtek 21. března a sloveno bylo celkem 5 846 kg ryb. Z toho 3 270 kg kvalitní kapří násady o průměrné kusové hmotnosti 0,6 kg. Ve výlovku bylo dále 1 880 kg lína a 680 kg amura. Zbytek tvořili candáti, štiky a okouni. Většina těchto ryb byla vysazena zpět do chovného rybníka Podviňák k podzimnímu výlovu. 1 000 kg línů o průměrné kusové hmotnosti 0,6 kg bylo ale vysazeno do mimopstruhových rybářských revírů ČRS Územního svazu města Prahy Labe 20 A do Jezera pod Ostrou a starého říčního ramene Doubka a také do hlavního toku řeky Labe do MP revíru Labe 20.

Letošní jarní výlovy pražských chovných rybníků se vydařily.

Text a fota: Zdeněk Mužík

Upoutávka časopisu Rybářství červenec 2024

Jak vypadá pořádání mistrovství světa v muškařením očima organizátora, jak ovlivňuje déšť chytání ryb s ohledem na různé rybolovné techniky, jak správně vyvážit průběžné splávky nebo představení méně známých kovových přívlačových nástrah. To jsou některá témata zbrusu nového červencového časopisu Rybářství. V průběhu května probíhaly na revírech Jihočeského územního svazu hned dva světové

Celý článek

Časopis Rybářství hledá nového inzertního a obchodního manažera

Rybář, s.r.o., vydavatel časopisu Rybářství, hledá inzertního a obchodního manažera. Náplň práce: získávání inzerce pro reklamní prostor v časopisu Rybářství a webu irybarstvi.cz, management obchodních vztahů společnosti a časopisu (tiskárna, distribuce apod.). Požadujeme: Nabízíme: Nástup: 15. 8. – 1. 9.2024 Písemné nabídky se strukturovaným životopisem a motivačním dopisem zasílejte na e-mail:

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu