RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Jednání ČRS ÚSMP a Povodí Vltavy o projektech na pražských vodách

V průběhu ledna 2024 pokračovala jednání zástupců Českého rybářského svazu se zástupci podniku Povodí Vltavy. Protože máme pro letošek velké plány, jednali jsme hned dvakráte za sebou, 17. ledna a 30. ledna. Tématem byly rybám prospěšné projekty na tocích, které má Povodí Vltavy, s. p., ve své správě.

Je v zájmu celé naší společnosti, aby spolu jednotliví uživatelé toků komunikovali a věci projednávali předem, neboť vzájemná informovanost pomáhá vytváření lepších podmínek pro naše rybí svěřence. Důraz je kladen na propojení pohledu techniků a biologů – právě konsensus obou stran může výrazně přispět k možnostem rybí migrace, reprodukce, růstu, a tedy kvalitě rybího společenstva.

Společných témat máme mnoho. Probíraly se rybí přechody na Vltavě a Berounce, budování rybích trdlišť, osazování toků vodními rostlinami, možnosti zajištění laterální migrace ryb, úklidové akce, revitalizace toků a budování rybích úkrytů.

Probírala se i velmi závažná témata, jakými jsou záchranné transfery ryb v případě vodohospodářských havárií, včetně transferů zvláště chráněných druhů ryb, způsoby úprav toků tak, aby nedocházelo k ohrožení životních podmínek ryb (prohrábky, řešení jezových těles).

S radostí můžeme konstatovat, že jednání se nesla v přátelském duchu a dobré atmosféře. Díky tomu se podařilo shodnout na řešeních, která jsou technicky akceptovatelná a přinesou zlepšení kvality života našich ryb.

Ing. Pavel Vrána, Ph.D. – ichtyolog ČRS, zástupce rybářského hospodáře ÚSMP

Upoutávka časopisu Rybářství červenec 2024

Jak vypadá pořádání mistrovství světa v muškařením očima organizátora, jak ovlivňuje déšť chytání ryb s ohledem na různé rybolovné techniky, jak správně vyvážit průběžné splávky nebo představení méně známých kovových přívlačových nástrah. To jsou některá témata zbrusu nového červencového časopisu Rybářství. V průběhu května probíhaly na revírech Jihočeského územního svazu hned dva světové

Celý článek

Časopis Rybářství hledá nového inzertního a obchodního manažera

Rybář, s.r.o., vydavatel časopisu Rybářství, hledá inzertního a obchodního manažera. Náplň práce: získávání inzerce pro reklamní prostor v časopisu Rybářství a webu irybarstvi.cz, management obchodních vztahů společnosti a časopisu (tiskárna, distribuce apod.). Požadujeme: Nabízíme: Nástup: 15. 8. – 1. 9.2024 Písemné nabídky se strukturovaným životopisem a motivačním dopisem zasílejte na e-mail:

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu