RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Krátkodobé přerušení rybolovu na Cukrovarském rybníku v Praze 9 – Čakovicích

Na Cukrovarském rybníku podrevíru č. 3 mimopstruhového revíru č. 401 007 Mratínský potok 1 byl od 8. 3. 2021 krátkodobě přerušen lov ryb – viz podrubrika „Hájení“ v rubrice „Rybolov“. Rybník byl vypuštěn a dne 18. 3. 2021 i částečně odloven. Vylovené ryby (sumci, líni a bílé ryby) byly převezeny na soutok Vltavy s Berounkou v Praze 5 – Lahovicích. Mimořádnou zajímavostí bylo vylovení dvou kapitálních sumců. Větší měřil 225 cm a vážil 72 kg, menší měřil 205 cm a vážil 57,5 kg. Oba tito krasavci byli odvezeni do mimopstruhového revíru č. 401 020 Vltava 8 – Údolní nádrže Vrané nad Vltavou, který je pro takto velké jedince nejvhodnější.

Cukrovarský rybník byl hned po výlovu vystaven a předpokládáme, že cca do měsíce se opět napustí a otevře ke sportovnímu rybolovu.

Vlastník rybníka Magistrát hlavního města Prahy připravuje generální rekonstrukci všech svých objektů v této oblasti. U Cukrovarského rybníka dojde k úplné rekultivaci včetně vybudování nových funkčních objektů. Samotná oprava může být zahájena až za několik let, ale před tím musí být vypracována projektová dokumentace a zjištěn celkový rozsah potřebných prací a to nebylo bez vypuštění rybníka možné zajistit. Po dokončení rekultivačních prací bude tento rybník zase sloužit ke sportovnímu lovu ryb udicí ve stejném rozsahu jako je tomu doposud. O termínu zahájení lovu ryb na Cukrovarském rybníku budeme včas informovat. Sledujte naše webové stránky www.rybaripraha.cz

Upoutávka časopisu Rybářství červenec 2024

Jak vypadá pořádání mistrovství světa v muškařením očima organizátora, jak ovlivňuje déšť chytání ryb s ohledem na různé rybolovné techniky, jak správně vyvážit průběžné splávky nebo představení méně známých kovových přívlačových nástrah. To jsou některá témata zbrusu nového červencového časopisu Rybářství. V průběhu května probíhaly na revírech Jihočeského územního svazu hned dva světové

Celý článek

Časopis Rybářství hledá nového inzertního a obchodního manažera

Rybář, s.r.o., vydavatel časopisu Rybářství, hledá inzertního a obchodního manažera. Náplň práce: získávání inzerce pro reklamní prostor v časopisu Rybářství a webu irybarstvi.cz, management obchodních vztahů společnosti a časopisu (tiskárna, distribuce apod.). Požadujeme: Nabízíme: Nástup: 15. 8. – 1. 9.2024 Písemné nabídky se strukturovaným životopisem a motivačním dopisem zasílejte na e-mail:

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu