RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Nedělní úklid břehů pražské Berounky

Dnes musíme pochválit děti z rybářského kroužku MO ČRS Řevnice – o víkendu (4. února 2024) se vrhly do úklidu odpadků okolo mostu v Řevnicích a sbíraly, seč jim síly stačily. Podařilo se jim nasbírat několik velkých pytlů plných nepořádku a zmocnily se i tučné autosedačky, se kterou poté pózovaly jako s uloveným medvědem.

Velký dík samozřejmě patří také dospělákům, bez jejichž pomoci by se celá akce neobešla (i když si to děti určitě nemyslí!). Je tedy třeba poděkovat všem dospělým, kteří se podíleli na organizaci akce, sběru a závěrečném svozu odpadků, nebo třeba jen doprovodili své ratolesti a přispěli tak k dobré náladě v průběhu celé akce.

Nejde jen o to, že nyní jsou břehy řeky Berounky čisté jako za časů Oty Pavla, připravené na tu krásu, až je osvítí první paprsky jarního slunce, které vytáhne ze země zelené výhonky pobřežních rostlin.

Děti se touto cestou učí vztahu k přírodě, práci v kolektivu a dobrým tradicím. Díky úklidu si budou vážit práce své, práce druhých a máme naději, že z nich vyrostou dobří rybáři a rybářky, na které budeme v budoucnu patřičně hrdí.

Možná právě jejich ruce zabránily úhynu čmeláka, který by se jinak nedostal z pasti odhozené plastové lahve, žádná vážka už se nepřilepí na zbytky lepící pásky, rostliny se budou vinout ke slunci přes kypré náplavy Berounky, a ne přes šustící igelitový pytel. Příroda je propojená a funguje jako jedna velká rodina. Co dobrého uděláme pro břehy řeky, uděláme i pro řeku a její malé obyvatele.

Ing. Pavel Vrána, Ph.D. – zástupce rybářského hospodáře ČRS Územního svazu města Prahy

Návrat karasů obecných do našich vod

Již dříve jsme Vás informovali, že se ČRS podílí na záchranném programu pro karasy obecné. Dnes vás můžeme potěšit dalšími novinkami z této oblasti. ÚS města Prahy nakoupil pro jaro 2024 celkem 500 generačních karasů obecných, jejichž pravost byla ověřena genetickými testy. Díky spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy se nám pro

Celý článek

Rybník Na Korouhvích je připraven k rybolovu

V pátek 1. března 2024 pražští rybáři zarybnili nový sportovní rybník Na Korouhvích. V polovině loňského roku si Český rybářský svaz, Územní svaz města Prahy od Obce Chotilsko pronajal nově vybudovanou nádrž Rybník Na Korouhvích pod obcí Prostřední Lhota. Účinnost nájemní smlouvy byla datována k 1. 1. 2024. Do této doby se

Celý článek

Upoutávka časopisu Rybářství březen 2024

V březnovém Rybářství jsme se díky výjimečným fotografiím Jaroslava Šubjaka zaměřili na rybožravého predátora volavku popelavou, která většinou loví menší ryby, ale nepohrdne ani kapřími dorostenci. Pod vodu zavítáme za ropuchami v době jejich rozmnožování a rybářům poradí jednatelé všech územních svazů ČRS a jednatel ČRS, na jaké novinky si dát pozor

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu