RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Nedělní úklid břehů pražské Berounky

Dnes musíme pochválit děti z rybářského kroužku MO ČRS Řevnice – o víkendu (4. února 2024) se vrhly do úklidu odpadků okolo mostu v Řevnicích a sbíraly, seč jim síly stačily. Podařilo se jim nasbírat několik velkých pytlů plných nepořádku a zmocnily se i tučné autosedačky, se kterou poté pózovaly jako s uloveným medvědem.

Velký dík samozřejmě patří také dospělákům, bez jejichž pomoci by se celá akce neobešla (i když si to děti určitě nemyslí!). Je tedy třeba poděkovat všem dospělým, kteří se podíleli na organizaci akce, sběru a závěrečném svozu odpadků, nebo třeba jen doprovodili své ratolesti a přispěli tak k dobré náladě v průběhu celé akce.

Nejde jen o to, že nyní jsou břehy řeky Berounky čisté jako za časů Oty Pavla, připravené na tu krásu, až je osvítí první paprsky jarního slunce, které vytáhne ze země zelené výhonky pobřežních rostlin.

Děti se touto cestou učí vztahu k přírodě, práci v kolektivu a dobrým tradicím. Díky úklidu si budou vážit práce své, práce druhých a máme naději, že z nich vyrostou dobří rybáři a rybářky, na které budeme v budoucnu patřičně hrdí.

Možná právě jejich ruce zabránily úhynu čmeláka, který by se jinak nedostal z pasti odhozené plastové lahve, žádná vážka už se nepřilepí na zbytky lepící pásky, rostliny se budou vinout ke slunci přes kypré náplavy Berounky, a ne přes šustící igelitový pytel. Příroda je propojená a funguje jako jedna velká rodina. Co dobrého uděláme pro břehy řeky, uděláme i pro řeku a její malé obyvatele.

Ing. Pavel Vrána, Ph.D. – zástupce rybářského hospodáře ČRS Územního svazu města Prahy

Upoutávka časopisu Rybářství červenec 2024

Jak vypadá pořádání mistrovství světa v muškařením očima organizátora, jak ovlivňuje déšť chytání ryb s ohledem na různé rybolovné techniky, jak správně vyvážit průběžné splávky nebo představení méně známých kovových přívlačových nástrah. To jsou některá témata zbrusu nového červencového časopisu Rybářství. V průběhu května probíhaly na revírech Jihočeského územního svazu hned dva světové

Celý článek

Časopis Rybářství hledá nového inzertního a obchodního manažera

Rybář, s.r.o., vydavatel časopisu Rybářství, hledá inzertního a obchodního manažera. Náplň práce: získávání inzerce pro reklamní prostor v časopisu Rybářství a webu irybarstvi.cz, management obchodních vztahů společnosti a časopisu (tiskárna, distribuce apod.). Požadujeme: Nabízíme: Nástup: 15. 8. – 1. 9.2024 Písemné nabídky se strukturovaným životopisem a motivačním dopisem zasílejte na e-mail:

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu