RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Pražští rybáři otvírají v Úněticích dva nové rybníky ke sportovnímu rybolovu

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy získal do užívání další dva rybníky ke sportovnímu rybolovu a zařadil je mezi rybníky s lovem ryb na udici, na kterých platí stejná pravidla pro lov ryb jako na ostatních pražských mimopstruhových revírech. Na rybnících Horní a Malý v Úněticích budou moci od prvního prázdninového dne soboty 29. 6. 2024 lovit všichni držitelé mimopstruhových povolenek ČRS Územního svazu města Prahy, mimopstruhových povolenek celosvazových a celorepublikových:

401 229 HORNÍ RYBNÍK ÚNĚTICE                                               v k. ú. Únětice u Prahy     1,77 ha

GPS 50°9’0.211″N, 14°20’45.162″E

401 230 MALÝ RYBNÍK ÚNĚTICE                                                 v k. ú. Únětice u Prahy     0,71 ha                                         GPS 50°9’1.176″N, 14°20’49.836″E     

Ve čtvrtek 20. 6. 2024 byla stávající obsádka ryb na těchto rybnících doplněna o 500 kilogramů tržních kaprů.

Pachtovní smlouva mezi ČRS Územním svazem města Prahy a Obecním úřadem Únětice je uzavřena s účinností od 1. 6. 2024, ale už od druhé poloviny května 2024 zahájili pražští rybáři opravy a údržbu obou rybničních ploch, k čemuž se smluvně zavázali. Tyto práce budou pokračovat i po zahájení rybolovu.  Sportovní rybáři vykonávající rybářské právo na těchto rybnících mají v současné době možnost parkovat na „Parkovišti Náves“ u Obecního úřadu Únětice (GPS 50.1500883N, 14.3548986E) cca 600 metrů od rybníků. Při jednání se zástupci Obecního úřadu Únětice a místní policie dne 25. 6. 2024 byla předjednána možnost vybudování omezeného počtu parkovacích míst blíže oběma rybníkům. O vývoji situace vás budeme informovat. Sledujte naše webové stránky www.rybaripraha.cz a https://www.facebook.com/rybaripraha .

Výbor ČRS Územního svazu města Prahy přeje všem rybářům příjemný začátek léta při sportovním rybolovu na pražských vodách.

fota a text: Zdeněk Mužík – jednatel ČRS ÚSMP

Upoutávka časopisu Rybářství červenec 2024

Jak vypadá pořádání mistrovství světa v muškařením očima organizátora, jak ovlivňuje déšť chytání ryb s ohledem na různé rybolovné techniky, jak správně vyvážit průběžné splávky nebo představení méně známých kovových přívlačových nástrah. To jsou některá témata zbrusu nového červencového časopisu Rybářství. V průběhu května probíhaly na revírech Jihočeského územního svazu hned dva světové

Celý článek

Časopis Rybářství hledá nového inzertního a obchodního manažera

Rybář, s.r.o., vydavatel časopisu Rybářství, hledá inzertního a obchodního manažera. Náplň práce: získávání inzerce pro reklamní prostor v časopisu Rybářství a webu irybarstvi.cz, management obchodních vztahů společnosti a časopisu (tiskárna, distribuce apod.). Požadujeme: Nabízíme: Nástup: 15. 8. – 1. 9.2024 Písemné nabídky se strukturovaným životopisem a motivačním dopisem zasílejte na e-mail:

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu