RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Upoutávka časopisu Rybářství březen 2024

V březnovém Rybářství jsme se díky výjimečným fotografiím Jaroslava Šubjaka zaměřili na rybožravého predátora volavku popelavou, která většinou loví menší ryby, ale nepohrdne ani kapřími dorostenci. Pod vodu zavítáme za ropuchami v době jejich rozmnožování a rybářům poradí jednatelé všech územních svazů ČRS a jednatel ČRS, na jaké novinky si dát pozor na jejich revírech.

Když se řekne slovní spojení „rybožravý predátor“, většina rybářů si vybaví zejména kormorána velkého nebo vydru říční. Rybami se ve velkém krmí ale například racek chechtavý, čáp černý nebo volavka popelavá. A právě o té připravil slovenský učitel Jaroslav Šubjak svůj článek.

Autor totiž kromě výkladu na Spojené škole Ivanka při Dunaji rád tráví čas u vody. Dokonale skrytý jako voják v zákopech míří fotoaparátem na vodu a čeká na ideální příležitost pro zmáčknutí spouště. Výsledkem jsou neuvěřitelné snímky. Coby pozorný pozorovatel navíc dokonale poznal jejich chování.

„Při lovu je volavka velmi trpělivá. Dokáže dlouhé minuty nehybně stát v mělké vodě a číhat na kořist. Pokud se rybka dostane do její blízkosti, neustále sleduje její pohyb a když nastane vhodný okamžik, bleskurychle zaútočí,“ popisuje mimo jiné ve svém článku pan Šubjak.

Nevšedních snímků naleznete v březnovém Rybářství přehršel. Přispěl k tomu také náš dvorní podvodní fotograf Mirek Brát, který svým typickým osobitým způsobem popisuje své setkání s ropuchami během rozmnožování.

Pokud bažíte spíše po praktických informacích, jednatelé územních svazů ČRS a jednatel ČRS vám představí novinky na revírech, které uživatelsky spravují a v úvodníku inženýra Jana Štípka si můžete v bodech zopakovat, jaké novinky nás u vody letos čekají.

Nechybí samozřejmě ani další pravidelné rubriky, jako je retro Zdeňka Hofmana, pohádka pro děti nebo oblíbené články Milana Tychlera týkající se rybářské praxe, respektive vychytávky v podobě zajištění gumové nástrahy na háčku.

V březnovém Rybářství najdete samozřejmě mnoho dalšího inspirativního čtení. Objednávat březnové číslo nebo i předplatné můžete na webu https://www.irybarstvi.cz/predplatne/. Nabízíme jak tištěné, tak elektronické vydání.

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Zahájení pstruhové sezóny 2024

Vážení vyznavači Petrova cechu, blíží se 16. duben, v letošním roce tak připadá otevření pstruhových revírů na úterý. Držitelé pstruhových povolenek se tak po dlouhé zimě dočkají nové sezóny. Téměř pětistovka pstruhových revírů o výměře větší než 3 000 ha je napříč celým Českým rybářským svazem v těchto dnech připravována

Celý článek

Upozornění pro MO: Konec lhůty pro platbu členského příspěvku v RIS

Vážené funkcionářky, vážení funkcionáři místních organizací, dovolujeme si upozornit na závazný termín pro zaplacení členského příspěvku prostřednictvím Rybářského informačního systému (RIS). Poslední termín pro platbu členského příspěvku je v souladu se Stanovami ČRS 30. dubna. Členský příspěvek hradí každý člen Českého rybářského svazu v místní organizaci, kde je členem. Připomínáme také,

Celý článek

Upoutávka časopisu Rybářství duben 2024

Jaro je v plném proudu a většina z vás už má jistě aspoň jednu vycházku k vodě za sebou. Pokud plánujete být u vody zase o něco úspěšnější, časopis Rybářství je pro vás ideální volba. V dubnovém čísle se dozvíte veškeré potřebné informace k tomu, jak vyzrát na pěkného lína, zjistíte, kteří reprezentanti v loňském roce

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu