RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Upoutávka na dubnové číslo časopisu Rybářství

Dubnové Rybářství: Konec půstu na pstruhových vodách a nová invazní hrozba. Na čtvrtý měsíc v roce se už tradičně těší nejvíce rybáři na pstruhových vodách, jejichž půst končí v polovině měsíce. Tomu jsme samozřejmě přizpůsobili skladbu článků v čerstvém Rybářství, ve kterém se to hemží potočáky, lipany a duháky. Kromě toho si představíme novou invazivní hrozbu, naučíme se pečovat o komorové rybníky nebo se podíváme, které reprezentační týmy si svými umístěními zasloužily ocenění od vedení ČRS.

Tradičním obyvatelům pstruhových vod se Rybářství věnuje hned v několika článcích. Milan Tychler se podělí o vzpomínky na chytání duháků, Martin Dvořák zavzpomíná na lov krásných lipanů na rakouské řece Traun a stejné ryby fotil v Labské přehradě Mirek Brát. Pstruhům obecným je věnovaný seriál o lovu trofejních úlovků, který vám pomůže s výběrem nejlepší lokality, ideálního počasí a nechybí samozřejmě ani závěrečná tabulka s dokumentovanými nejdelšími úlovky posledních 50 let.

Hlavačkovec Glenův je drobná rybka, která dělá vědcům vrásky na čele. A měla by i ostatním. Tato nevýrazná rybka původem z Ruska, Číny a severu Korejského poloostrova je totiž velkou hrozbou pro mokřadní ekosystémy. V Lotyšsku na jedné lokalitě dokonce dokázal vytlačit jinak velmi agresivního karase stříbřitého.

Jakub Adámek ze Střední rybářské školy a Vyšší odborné školy vodního hospodářství a ekologie ve Vodňanech přestaví komorové rybníky. K čemu slouží, jak takové rybníky vypadají, jaké podmínky je potřeba zde zachovávat a jakou údržbu celkově potřebují?

Během letošního rybářského veletrhu For Fishing byli ocenění nejúspěšnější reprezentanti rybářského sportu v roce 2022. Podívejte se, které týmy dokázaly uspět v celosvětové konkurenci.

Kromě toho na 100 stranách časopisu objevíte tradiční rubriky jako Retro, Vesele a vážně, Rybářské vychytávky (kde se naučíte vyrobit vlastní obústek), Biologie ryb (specifické aspekty výživy ryb), Nej! Nej! Nej! nebo třeba dvoustranu pro děti a oblíbenou pohádku z Leknínového jezírka. Nechybí samozřejmě ani zajímavá zahraniční rubrika.

Dubnové Rybářství můžete objednat na našem e-shopu https://irybarstvi.cz/e-shop/, a pokud byste si přáli, aby vám časopis přišel na začátku každého měsíce do schránky, lze si objednat předplatné zde: https://irybarstvi.cz/predplatne/.

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Zahájení pstruhové sezóny 2024

Vážení vyznavači Petrova cechu, blíží se 16. duben, v letošním roce tak připadá otevření pstruhových revírů na úterý. Držitelé pstruhových povolenek se tak po dlouhé zimě dočkají nové sezóny. Téměř pětistovka pstruhových revírů o výměře větší než 3 000 ha je napříč celým Českým rybářským svazem v těchto dnech připravována

Celý článek

Upozornění pro MO: Konec lhůty pro platbu členského příspěvku v RIS

Vážené funkcionářky, vážení funkcionáři místních organizací, dovolujeme si upozornit na závazný termín pro zaplacení členského příspěvku prostřednictvím Rybářského informačního systému (RIS). Poslední termín pro platbu členského příspěvku je v souladu se Stanovami ČRS 30. dubna. Členský příspěvek hradí každý člen Českého rybářského svazu v místní organizaci, kde je členem. Připomínáme také,

Celý článek

Upoutávka časopisu Rybářství duben 2024

Jaro je v plném proudu a většina z vás už má jistě aspoň jednu vycházku k vodě za sebou. Pokud plánujete být u vody zase o něco úspěšnější, časopis Rybářství je pro vás ideální volba. V dubnovém čísle se dozvíte veškeré potřebné informace k tomu, jak vyzrát na pěkného lína, zjistíte, kteří reprezentanti v loňském roce

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu