RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Upoutávka na dubnové číslo časopisu Rybářství

Dubnové Rybářství: Konec půstu na pstruhových vodách a nová invazní hrozba. Na čtvrtý měsíc v roce se už tradičně těší nejvíce rybáři na pstruhových vodách, jejichž půst končí v polovině měsíce. Tomu jsme samozřejmě přizpůsobili skladbu článků v čerstvém Rybářství, ve kterém se to hemží potočáky, lipany a duháky. Kromě toho si představíme novou invazivní hrozbu, naučíme se pečovat o komorové rybníky nebo se podíváme, které reprezentační týmy si svými umístěními zasloužily ocenění od vedení ČRS.

Tradičním obyvatelům pstruhových vod se Rybářství věnuje hned v několika článcích. Milan Tychler se podělí o vzpomínky na chytání duháků, Martin Dvořák zavzpomíná na lov krásných lipanů na rakouské řece Traun a stejné ryby fotil v Labské přehradě Mirek Brát. Pstruhům obecným je věnovaný seriál o lovu trofejních úlovků, který vám pomůže s výběrem nejlepší lokality, ideálního počasí a nechybí samozřejmě ani závěrečná tabulka s dokumentovanými nejdelšími úlovky posledních 50 let.

Hlavačkovec Glenův je drobná rybka, která dělá vědcům vrásky na čele. A měla by i ostatním. Tato nevýrazná rybka původem z Ruska, Číny a severu Korejského poloostrova je totiž velkou hrozbou pro mokřadní ekosystémy. V Lotyšsku na jedné lokalitě dokonce dokázal vytlačit jinak velmi agresivního karase stříbřitého.

Jakub Adámek ze Střední rybářské školy a Vyšší odborné školy vodního hospodářství a ekologie ve Vodňanech přestaví komorové rybníky. K čemu slouží, jak takové rybníky vypadají, jaké podmínky je potřeba zde zachovávat a jakou údržbu celkově potřebují?

Během letošního rybářského veletrhu For Fishing byli ocenění nejúspěšnější reprezentanti rybářského sportu v roce 2022. Podívejte se, které týmy dokázaly uspět v celosvětové konkurenci.

Kromě toho na 100 stranách časopisu objevíte tradiční rubriky jako Retro, Vesele a vážně, Rybářské vychytávky (kde se naučíte vyrobit vlastní obústek), Biologie ryb (specifické aspekty výživy ryb), Nej! Nej! Nej! nebo třeba dvoustranu pro děti a oblíbenou pohádku z Leknínového jezírka. Nechybí samozřejmě ani zajímavá zahraniční rubrika.

Dubnové Rybářství můžete objednat na našem e-shopu https://irybarstvi.cz/e-shop/, a pokud byste si přáli, aby vám časopis přišel na začátku každého měsíce do schránky, lze si objednat předplatné zde: https://irybarstvi.cz/predplatne/.

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Rybářský informační systém (RIS), členské známky a další informace ze zasedání Republikové rady ČRS

Vážené kolegyně a kolegové, dovolujeme si vás upozornit na důležité aktuální informace ohledně zaváděného Rybářského informačního systému (RIS), na prvotní vizi řešení úpravy ročního pracovního příspěvku (brigád) a stejně tak na prvotní myšlenku vedoucí ke sjednocení povolenek k lovu ryb.  Dnešní realitou však už je zrušení dosavadní praxe tištění a vylepování

Celý článek

Upoutávka časopisu Rybářství listopad 2023

Rtuť na teploměru klesá, stromy shazují listy a nad vodou se čím dál častěji povaluje mlžný opar. Ideální příležitost vyrazit na dravce, nejlépě s přívlačovým prutem. Pokud podzimní vláčku máte rádi, bude se vám líbit i obsah listopadového Rybářství. Ale podíváme se tradičně i na novinky z ČRS, úspěchy českých sportovců nebo

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu