RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Upoutávka na dubnové číslo časopisu Rybářství

Dubnové Rybářství: Konec půstu na pstruhových vodách a nová invazní hrozba. Na čtvrtý měsíc v roce se už tradičně těší nejvíce rybáři na pstruhových vodách, jejichž půst končí v polovině měsíce. Tomu jsme samozřejmě přizpůsobili skladbu článků v čerstvém Rybářství, ve kterém se to hemží potočáky, lipany a duháky. Kromě toho si představíme novou invazivní hrozbu, naučíme se pečovat o komorové rybníky nebo se podíváme, které reprezentační týmy si svými umístěními zasloužily ocenění od vedení ČRS.

Tradičním obyvatelům pstruhových vod se Rybářství věnuje hned v několika článcích. Milan Tychler se podělí o vzpomínky na chytání duháků, Martin Dvořák zavzpomíná na lov krásných lipanů na rakouské řece Traun a stejné ryby fotil v Labské přehradě Mirek Brát. Pstruhům obecným je věnovaný seriál o lovu trofejních úlovků, který vám pomůže s výběrem nejlepší lokality, ideálního počasí a nechybí samozřejmě ani závěrečná tabulka s dokumentovanými nejdelšími úlovky posledních 50 let.

Hlavačkovec Glenův je drobná rybka, která dělá vědcům vrásky na čele. A měla by i ostatním. Tato nevýrazná rybka původem z Ruska, Číny a severu Korejského poloostrova je totiž velkou hrozbou pro mokřadní ekosystémy. V Lotyšsku na jedné lokalitě dokonce dokázal vytlačit jinak velmi agresivního karase stříbřitého.

Jakub Adámek ze Střední rybářské školy a Vyšší odborné školy vodního hospodářství a ekologie ve Vodňanech přestaví komorové rybníky. K čemu slouží, jak takové rybníky vypadají, jaké podmínky je potřeba zde zachovávat a jakou údržbu celkově potřebují?

Během letošního rybářského veletrhu For Fishing byli ocenění nejúspěšnější reprezentanti rybářského sportu v roce 2022. Podívejte se, které týmy dokázaly uspět v celosvětové konkurenci.

Kromě toho na 100 stranách časopisu objevíte tradiční rubriky jako Retro, Vesele a vážně, Rybářské vychytávky (kde se naučíte vyrobit vlastní obústek), Biologie ryb (specifické aspekty výživy ryb), Nej! Nej! Nej! nebo třeba dvoustranu pro děti a oblíbenou pohádku z Leknínového jezírka. Nechybí samozřejmě ani zajímavá zahraniční rubrika.

Dubnové Rybářství můžete objednat na našem e-shopu https://irybarstvi.cz/e-shop/, a pokud byste si přáli, aby vám časopis přišel na začátku každého měsíce do schránky, lze si objednat předplatné zde: https://irybarstvi.cz/predplatne/.

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Pražští rybáři pečují o candáty, instalovali třecí hnízda na Slapy

Pracovníci Územního svazu města Prahy instalovali umělá třecí hnízda pro candáty na údolní nádrži Slapy. Nádrž přirozeně stárne a vlivem sedimentů se ostnoploutvým rybám postupně zhoršují podmínky pro přirozenou reprodukci. Ne, že by se nám tyto ryby netřely, ale na méně vhodných substrátech klesá procento úspěšně vylíhnutých jiker. Abychom tedy

Celý článek

Upoutávka na květnové číslo časopisu Rybářství

Pokud máte rádi velké ryby, v květnovém čísle časopisu Rybářství si přijdete na své. S železnou pravidelností, opět přesně po roce, přinášíme vyhlášení prestižní soutěže trofejních úlovků Nej! Nej! Nej!, vydáme se také na slovenskou řeku Hron, kde náš dopisovatel Vojtěch Sklenář ulovil nejdelší zdokumentovanou hlavatku v historii, a zapomenout nemůžeme ani na

Celý článek

Žádáme všechny rybáře, aby dbali na správný zápis čísel revírů do povolenky

Vážení příznivci Petrova cechu, na základě zjištěných informací ze zpracování statistiky úlovků za rok 2022 si dovolujeme opětovně upozornit všechny rybáře na správný zápis čísel rybářských revírů. Prosíme rybáře, aby důsledně dbali na správný zápis čísel rybářských revírů, na kterých loví. Jedná se zejména o rybáře, kteří navštěvují revíry více

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu