RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Zahájení pstruhové sezóny 2023 na pražských vodách

Ve dnech od 13. do 15. dubna 2023 byly všechny pražské pstruhové revíry zarybněny lososovitými rybami. Už ve čtvrtek dne 13. dubna byli vysazeni pstruzi duhoví do Sázavy 12P a Sázavky 1P a v následujících dnech 14. a 15. 4. 2023 pak byly salmonidy zarybněny všechny ostatní pstruhové revíry ČRS Územního svazu města Prahy. Do Kocáby 1 byla opět rybí obsádka doplněna také o pstruhy obecné.

V těchto dnech byly pstruhy a siveny zarybněny i pražské revíry mimopstruhové Vltava 4 v Troji a Vltava 8A, na kterých platí vedle povolenek mimopstruhových také povolenky pstruhové a dále revír Vltava 9. Už druhým rokem je pstruhy zarybňován také rybník s lovem ryb na udici 401 204 VD Drásov, na kterém je stejně jako na Vltavě 7 a Vltavě 9 od letošního roku povolena celoroční přívlač – více informací k rybolovu na VD Drásov najdete v předchozí aktualitě.

Za poslední 3 dny bylo do pražských vod vysazeno 30 q lososovitých ryb. Na letošní pstruhovou sezónu jsou pražské pstruhové revíry opět dobře připraveny.

text: Zdeněk Mužík

fota: Miroslav Krob, Pavel Vrána a Jan Kubera

Rybářský informační systém (RIS), členské známky a další informace ze zasedání Republikové rady ČRS

Vážené kolegyně a kolegové, dovolujeme si vás upozornit na důležité aktuální informace ohledně zaváděného Rybářského informačního systému (RIS), na prvotní vizi řešení úpravy ročního pracovního příspěvku (brigád) a stejně tak na prvotní myšlenku vedoucí ke sjednocení povolenek k lovu ryb.  Dnešní realitou však už je zrušení dosavadní praxe tištění a vylepování

Celý článek

Upoutávka časopisu Rybářství listopad 2023

Rtuť na teploměru klesá, stromy shazují listy a nad vodou se čím dál častěji povaluje mlžný opar. Ideální příležitost vyrazit na dravce, nejlépě s přívlačovým prutem. Pokud podzimní vláčku máte rádi, bude se vám líbit i obsah listopadového Rybářství. Ale podíváme se tradičně i na novinky z ČRS, úspěchy českých sportovců nebo

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu