RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Závody v LRU plavané 2023 mezi družstvy Prahy a Budapešti

Po roce opět pokračovalo mezinárodní zápolení mezi závodními družstvy Prahy a Budapešti v lovu ryb udicí v plavané. Ve dnech 23. až 27. června 2023 pražští rybáři uspořádali již 34. závody v lovu ryb udicí plavané mezi družstvy Prahy a Budapešti. Tyto závody letos proběhly na toku řeky Nežárky v Jindřichově Hradci. Po pátečním příjezdu do místa ubytování v Penzionu Sigma v Dolním Žďáru u Jindřichova Hradce si maďarští i pražští závodníci prohlédli místo konání závodů. V sobotu probíhal plánovaný celodenní trénink, při kterém se obě družstva snažily na závody co nejlépe připravit. Samotné mezinárodní závody v lovu ryb udicí plavané se konaly v neděli ve dvou kolech. Dopolední tříhodinový závod skončil v sektorech vítězstvím pražských závodníků 4 : 2 a v odpoledním závodě zvítězilo družstvo Budapešti v poměru 5:1. Výsledky byly velmi těsné, ale nakonec se tedy z vítězství radovali závodníci maďarští. V celkovém přehledu od roku 1986 vede maďarské družstvo v poměru 19 : 15 (třikrát se závody nekonaly). Dvanáct závodníků (6 pražských a 6 budapešťských) ulovilo v obou letošních závodech celkem 221 kg ryb. Pražští závodníci sice ulovili celkem jen o pár desítek gramů více než maďarští, ale rozhodující je umístění v sektorech, ve kterém zvítězili závodníci z Budapešti v poměru 7 : 5. Maďarští závodníci patří v plavané mezi světovou špičku, a proto si ti pražští s nimi vždy rádi změří své síly. Zároveň s oficiálními rybářskými závody proběhlo také zápolení neoficiální mezi vedoucími obou sportovních delegací. V těchto závodech zvítězili představitelé pražského rybářského svazu především díky rybářské šikovnosti zástupce rybářského hospodáře Pavla Vrány. Vyhodnocení závodů s předáním cen a diplomů vítězům proběhlo v neděli večer v penzionu Sigma. V kategorii junioři zvítězil maďarský závodník Benedek Lőrincz s celkovým úlovkem 16,07 kg. V kategorii ženy zvítězila závodnice z Budapešti Katalin Telinger, která ulovila celkem 21,56 kg ryb. V kategorii seniorů zvítězil závodník pražský Michal Kladrubský, který tento den ulovil ze všech závodníků nejvíce ryb celkem 39,18 kg. Na druhém místě skončil maďarský závodník Zoltán Simon (v sektoru dvakrát první) a na třetím místě pak skončil závodník pražský Ondřej Hanzal.

Program pobytu byl maďarským kolegům zpestřen prohlídkou historického centra města Jindřichův Hradec včetně komentované prohlídky ve zdejším státním hradu a zámku.

V úterý po snídani bylo letošní setkání představitelů rybářských svazů Prahy a Budapešti ukončeno. Budapešťští rybáři poděkovali pražským přátelům za zdařilé zorganizování akce s tím, že se v následujícím roce budou v Maďarsku těšit na další pokračování tohoto již tradičního sportovního rybářského zápolení.

Velké poděkování si na závěr zaslouží také představitelé MO ČRS Jindřichův Hradec, především pak předseda Ing. Josef Kostka a rybářský hospodář Kamil Hofman, kteří byli organizačnímu zajištění těchto mezinárodních rybářských závodů velmi nápomocni.

text a fota: Zdeněk Mužík

Upoutávka časopisu Rybářství červenec 2024

Jak vypadá pořádání mistrovství světa v muškařením očima organizátora, jak ovlivňuje déšť chytání ryb s ohledem na různé rybolovné techniky, jak správně vyvážit průběžné splávky nebo představení méně známých kovových přívlačových nástrah. To jsou některá témata zbrusu nového červencového časopisu Rybářství. V průběhu května probíhaly na revírech Jihočeského územního svazu hned dva světové

Celý článek

Časopis Rybářství hledá nového inzertního a obchodního manažera

Rybář, s.r.o., vydavatel časopisu Rybářství, hledá inzertního a obchodního manažera. Náplň práce: získávání inzerce pro reklamní prostor v časopisu Rybářství a webu irybarstvi.cz, management obchodních vztahů společnosti a časopisu (tiskárna, distribuce apod.). Požadujeme: Nabízíme: Nástup: 15. 8. – 1. 9.2024 Písemné nabídky se strukturovaným životopisem a motivačním dopisem zasílejte na e-mail:

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu