RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

401 226 Vodní nádrž Osnice – zahájení rybolovu na novém pražském sportovním rybníku

Pražským rybářům se podařilo získat další rybník ke sportovnímu rybolovu.  Od podniku Povodí Vltavy si ČRS Územní svaz města Prahy pronajal vodní nádrž Osnice a zařadil ji mezi rybníky s lovem ryb na udici, kde platí stejná pravidla pro lov ryb jako na ostatních pražských mimopstruhových revírech. Od soboty 10. 9. 2022 zde budou moci lovit všichni držitelé mimopstruhových povolenek ČRS Územního svazu města Prahy, mimopstruhových povolenek celosvazových a celorepublikových.

401 226 VODNÍ NÁDRŽ OSNICE                        v k. ú. Osnice                3 ha

GPS 49°58’31.628″N, 14°32’42.779″E

Nádrž Osnice je tříhektarový rybník na toku říčky Botiče ležící v romantickém prostředí vnějšího okraje Průhonického parku. Ve středu 7. září 2022 bylo do Osnického rybníka vysazeno 800 kg tržních kaprů o kusové hmotnosti 2 až 4 kilogramy a k tomu ještě 15 kusů velkých amurů. Tyto ryby byly odloveny na plné vodě z pražského chovného rybníka „Nový“ v Obořišti u Dobříše.  Zbytek odlovených kaprů byl vysazen do rybníka Sychrovského (č. 401 224) v Rosovicích.

Výbor ČRS Územního svazu města Prahy přeje všem oprávněným rybářům příjemně strávené chvíle při sportovním rybolovu

fota a text: Zdeněk Mužík – jednatel ČRS ÚSMP

Příští týden zasedne XIX. Republikový sněm ČRS

24. září 2022 proběhne XIX. Republikový sněm ČRS. Na letošní sněm připadá volba předsedy ČRS. Zasedání se koná od 9:30 hodin v kongresovém centru FLORET v Průhonicích. Co je Republikový sněm? Republikový sněm je podle platných Stanov ČRS vrcholným orgánem Svazu. Koná se zpravidla jednou za dva roky, jednou za čtyři roky

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu