RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Dětský rybářský den na Berounce u Všenorských tůní

Dětský rybářský den na Berounce u Všenorských tůní

V neděli 14. dubna se u Všenorských tůní na řece Berounce konala zajímavá akce určená pro všechny mladé rybáře a jejich rodiny. Tento den, plný rybářských dovedností a zábavy, pořádaly Místní organizace ČRS Praha 5 – Velká Chuchle a Praha 5 – Smíchov ve spolupráci s Územním svazem města Prahy.

Akce byla zaměřena na praktické ukázky a výuku základních rybářských dovedností. Děti měly jedinečnou příležitost se naučit správné míchání krmení, sestavení udice a také základy lovu na bič a na děličku. V rámci programu nechybělo ani praktické zpracování úlovků, kde si mladí rybáři mohli vyzkoušet přípravu ryb, zejména pstruhů, od „usmrcení“ až po přípravu k jídlu.

Celodenní akci doprovázelo příjemné jarní počasí a pro účastníky bylo připraveno bohaté občerstvení. Na grilu se pekly buřty a klobásy, a kdo měl zájem, mohl si na ohni připravit i svého čerstvě zpracovaného pstruha. Toto byla skvělá příležitost pro děti, aby si nejen užily rybaření, ale také pochutnaly na výsledcích své práce.

Dětský rybářský den na Všenorských tůních nabídl bohatý program plný naučných momentů, které přilákaly mnoho mladých nadšenců. Akce poskytla skvělou příležitost pro sdílení zájmů a zkušeností v rybářské komunitě a podpořila zájem dětí o přírodu a rybolov.

Organizátoři děkují všem účastníkům za skvělou atmosféru a těší se na další společné akce, které budou stejně inspirující a edukativní.

Ing. Josef Mareš – místopředseda ČRS Územního svazu města Prahy

Upoutávka časopisu Rybářství červen 2024

Červen je tradičně nejoblíbenějším měsícem lovců dravých ryb, protože v půli měsíce končí jejich hájení. Tomu jsme samozřejmě přizpůsobili obsah nejnovějšího Rybářství, ve kterém si můžete počíst o lovu štik nebo candátů. Kromě toho se zaměříme na chytání ve tmě, na rozdíly mezi průběžnými a pevnými splávky nebo na projekt vědců,

Celý článek

Vysazování pstruhů duhových do pražských vod.

Do pstruhových revírů a vybraných mimopstruhových vod ČRS Územního svazu města Prahy byla ve čtvrtek 30. 5. 2024 doplněna rybí obsádka lososovitých ryb. Celkové množství 1 100 kg tržních pstruhů duhových bylo rozděleno stejným dílem do Výmoly, Svinařského, Pitkovického, Únětického a Radotínského potoka, do VD Drásov a Lahovické nádrže. Do celého

Celý článek

Jarní zarybnění pražských revírů v roce 2024

Rozhodující čas pro plnění zarybňovacích plánů je samozřejmě období podzimních výlovů, ale Územní svaz města Prahy se trvale snaží své pražské sportovní vody zarybňovat i na jaře. Více jak dvě třetiny z celkového zarybnění získávají pražští rybáři od externích dodavatelů. Především od produkčních rybářů z Jižních Čech. V letošním roce od konce února

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu