Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Národní kolo Zlaté udice 2019

Celorepubliková rybářská soutěž pro děti a mládež „Zlatá udice“ postavená na základech praktického rybářství, rybolovné techniky a přírodovědných znalostech se koná každoročně již od roku 1974. Starší rybáři si možná ještě pamatují, že předchůdcem této soutěže byla „Rybářská olympiáda“, do které se mohly zapojit děti ze všech základních škol v České republice. Tuto soutěž probíhající každý rok v místních, okresních, územních a národním kole organizuje právě od roku 1974 Český rybářský svaz pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Pořadateli národního kola jsou střídavě jednotlivé územní svazy Českého rybářského svazu. V letošním roce národní kolo „Zlaté udice“ zajišťoval Územní svaz města Prahy ve Světlé nad Sázavou.

Zahájení soutěže proběhlo v pátek 21. června 2019 na zámku ve Světlé nad Sázavou, kde byl do rukou místopředsedy Republikové rady ČRS a předsedy ČRS Územního svazu města Prahy pana Ing. Karla Anderse složen závodní slib. Ještě tento den odpoledne se konala první soutěžní disciplína „Rybářské znalosti“, která byla připravena v učebnách Akademie – VOŠ, Gymnázia a SOŠUP ve Světlé nad Sázavou. V této disciplíně v kategorii žákyň zvítězila pražská závodnice Nikola Tvrdá. V kategorii žáků pak Dominik Dresler z Moravskoslezského ÚS ČRS a v kategorii juniorů David Vejs z Východočeského ÚS ČRS.

V sobotu 22. června 2019 proběhla dvě kola závodů v lovu ryb udicí – plavané na mimopstruhovém revíru ČRS Územního svazu města Prahy Sázava 11 v Ledči nad Sázavou. V této disciplíně se naše Nikola Tvrdá umístila na třetím místě. První místa získali závodníci Natálie Kepáková z Moravskoslezského, Matěj Vejvančický ze Západočeského a David Vejs z Východočeského ÚS ČRS.

V neděli 23. června 2019 se na fotbalovém hřišti „Sportovního zařízení Světlá nad Sázavou“ uskutečnila poslední třetí disciplína – soutěž v rybolovné technice. V této disciplíně excelovali závodníci Moravského rybářského svazu Robert Traj, Radek Zavadil a Kristýna Koblihová.

Celkově zvítězilo družstvo Moravskoslezského ÚS ČRS, na druhém místě skončilo družstvo Západočeského ÚS ČRS a třetí bylo družstvo Moravského rybářského svazu. Družstvo ČRS Územního svazu města Prahy se umístilo na místě šestém. Slavnostního vyhlášení výsledků na sportovišti Světlá nad Sázavou se tento den zúčastnil a předáním pohárů a cen vítězům soutěž zakončil předseda Republikové rady ČRS pan Dr. Karel Mach.

Letošní Národní kolo „Zlaté udice“ proběhlo na profesionální úrovni a velký dík si jistě zaslouží jak pražští pořadatelé Dan Stauch, Aneta Tvrdá, Kristýna Kukeňová, Bc. Josef Mareš, Bc. Aleš Horký, Jana Štiková a Ing. Jiří Janků tak hlavní rozhodčí Zdeněk Paul a předseda bodovací komise František Housa (oba z Jihočeského ÚS ČRS) a také i další rozhodčí, kteří se na celé akci podíleli. Mimořádně velké poděkování patří předsedovi místní organizace ČRS Světlá nad Sázavou panu Mgr. Jaroslavu Beránkovi a jeho dalším kolegům z této místní organizace ČRS, bez jejichž pomoci bychom se při uspořádání takto velké organizačně náročné akce jen těžko obešli.

text a fota: Zdeněk Mužík

Časopis Rybářství můžete číst také v elektronické podobě

Váš oblíbený časopis Rybářství si můžete nově prohlížet v digitální podobě. Objednejte si pololetní nebo roční předplatné elektronického časopisu nebo si kupte třeba jenom jedno vybrané číslo. Oproti tištěnému ušetříte hodně peněz, a navíc budete mít čtení u sebe výrazně dřív. Text a foto: redakce Rybářství a repro digiport.cz Pokud

Celý článek

Zahájení pstruhové sezóny 2024

Vážení vyznavači Petrova cechu, blíží se 16. duben, v letošním roce tak připadá otevření pstruhových revírů na úterý. Držitelé pstruhových povolenek se tak po dlouhé zimě dočkají nové sezóny. Téměř pětistovka pstruhových revírů o výměře větší než 3 000 ha je napříč celým Českým rybářským svazem v těchto dnech připravována

Celý článek

Upozornění pro MO: Konec lhůty pro platbu členského příspěvku v RIS

Vážené funkcionářky, vážení funkcionáři místních organizací, dovolujeme si upozornit na závazný termín pro zaplacení členského příspěvku prostřednictvím Rybářského informačního systému (RIS). Poslední termín pro platbu členského příspěvku je v souladu se Stanovami ČRS 30. dubna. Členský příspěvek hradí každý člen Českého rybářského svazu v místní organizaci, kde je členem. Připomínáme také,