RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Přípravy na Mistrovství světa v přívlači z lodí na Slapech jsou v plném proudu

Jak jsme Vás již informovali, Česká republika se stala pořadatelskou zemí pro 13. Mistrovství světa v přívlači z lodí. Původně se mělo mistrovství konat v Polsku, přičemž Polsko z geopolitických důvodů pořádání šampionátu odřeklo. Šampionát se tak uskuteční v termínu 3. – 9. 10. 2022 v České republice.

Mistrovsví světa proběhne na rybářském revíru Vltava 10-14 – údolní nádrž Slapy. Závodní areál bude začínat na Zrůbku a končit 200 m od hráze včetně všech zátok. Kompletní propozice naleznete zde.

V současné době probíhá příprava šampionátu včetně veškerých technických záležitostí jako je zajištění lodí, jejich spouštění, zajištění rozhodčích a mnohé další. Harmonogram mistrovství světa je rozvržen následovně: 4. 10. oficiální zahájení a první trénink, 5. 10. druhý trénink, 6. – 8. 10. průběh závodu a 8. 10. vyhlášení výsledků a oficiální ukončení šampionátu.

Jelikož závod probíhá z lodí a nejsou tak vymezeny žádné sektory pro závodníky, nebude z důvodu konání šampionátu sportovní rybolov na nádrži Slapy nijak omezen.

Na mistrovství je přihlášeno celkem 16 týmů. Šampionátu se zúčastní týmy z Maďarska, Litvy, Lotyšska, Francie, Polska, Estonska, USA, Rakouska, Itálie, Irska, Německa, Anglie, Slovenska, Ukrajiny, Chorvatska a domácí tým České republiky.

Průběh šampionátu zajišťuje Rada ČRS ve spolupráci s Územním svazem města Prahy.

                          Za ČRS Lukáš Mareš, Jitka Chybová, fota Zdeněk Mužík

Upoutávka časopisu Rybářství červen 2024

Červen je tradičně nejoblíbenějším měsícem lovců dravých ryb, protože v půli měsíce končí jejich hájení. Tomu jsme samozřejmě přizpůsobili obsah nejnovějšího Rybářství, ve kterém si můžete počíst o lovu štik nebo candátů. Kromě toho se zaměříme na chytání ve tmě, na rozdíly mezi průběžnými a pevnými splávky nebo na projekt vědců,

Celý článek

Vysazování pstruhů duhových do pražských vod.

Do pstruhových revírů a vybraných mimopstruhových vod ČRS Územního svazu města Prahy byla ve čtvrtek 30. 5. 2024 doplněna rybí obsádka lososovitých ryb. Celkové množství 1 100 kg tržních pstruhů duhových bylo rozděleno stejným dílem do Výmoly, Svinařského, Pitkovického, Únětického a Radotínského potoka, do VD Drásov a Lahovické nádrže. Do celého

Celý článek

Jarní zarybnění pražských revírů v roce 2024

Rozhodující čas pro plnění zarybňovacích plánů je samozřejmě období podzimních výlovů, ale Územní svaz města Prahy se trvale snaží své pražské sportovní vody zarybňovat i na jaře. Více jak dvě třetiny z celkového zarybnění získávají pražští rybáři od externích dodavatelů. Především od produkčních rybářů z Jižních Čech. V letošním roce od konce února

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu