RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Přípravy na Mistrovství světa v přívlači z lodí na Slapech jsou v plném proudu

Jak jsme Vás již informovali, Česká republika se stala pořadatelskou zemí pro 13. Mistrovství světa v přívlači z lodí. Původně se mělo mistrovství konat v Polsku, přičemž Polsko z geopolitických důvodů pořádání šampionátu odřeklo. Šampionát se tak uskuteční v termínu 3. – 9. 10. 2022 v České republice.

Mistrovsví světa proběhne na rybářském revíru Vltava 10-14 – údolní nádrž Slapy. Závodní areál bude začínat na Zrůbku a končit 200 m od hráze včetně všech zátok. Kompletní propozice naleznete zde.

V současné době probíhá příprava šampionátu včetně veškerých technických záležitostí jako je zajištění lodí, jejich spouštění, zajištění rozhodčích a mnohé další. Harmonogram mistrovství světa je rozvržen následovně: 4. 10. oficiální zahájení a první trénink, 5. 10. druhý trénink, 6. – 8. 10. průběh závodu a 8. 10. vyhlášení výsledků a oficiální ukončení šampionátu.

Jelikož závod probíhá z lodí a nejsou tak vymezeny žádné sektory pro závodníky, nebude z důvodu konání šampionátu sportovní rybolov na nádrži Slapy nijak omezen.

Na mistrovství je přihlášeno celkem 16 týmů. Šampionátu se zúčastní týmy z Maďarska, Litvy, Lotyšska, Francie, Polska, Estonska, USA, Rakouska, Itálie, Irska, Německa, Anglie, Slovenska, Ukrajiny, Chorvatska a domácí tým České republiky.

Průběh šampionátu zajišťuje Rada ČRS ve spolupráci s Územním svazem města Prahy.

                          Za ČRS Lukáš Mareš, Jitka Chybová, fota Zdeněk Mužík

Výlov rybníka Nový na Dobříšsku

Dvaadvacetihektarový rybník Nový je největším chovným rybníkem v užívání pražského rybářského svazu. Jedná se o rybochovné zařízení, na kterém pražští rybáři dosahují nejlepších hospodářských výsledků. Letos zde bylo vyloveno celkem 215 q ryb. Na produkci měl nejvyšší podíl samozřejmě kapr (192,5 q), následoval amur (19,5 q), dále štika (1 q), candát

Celý článek

Vysazování kaprů do Sázavy 4 a do Sázavy 5

Do mimopstruhových revírů ČRS Územního svazu města Prahy Sázava 4 a Sázava 5 bylo v úterý 1. listopadu 2022 vysazeno 42 q tržních kaprů z Kardašovy Řečice. V těchto úsecích řeky Sázavy je kapr sportovními rybáři stále více vyhledáván a také i s úspěchem loven. Fotografie Zobrazit více

Celý článek

Upoutávka na listopadové číslo časopisu Rybářství

Urban fishing, neboli chytání ryb ve městě, je jedním z nosných témat listopadového Rybářství. Ale samozřejmě není jediné. V oblíbené sérii o trofejních úlovcích posledních pěti dekád se podíváme na karasa, naučíme se něco lovu na marmyšky, zjistíme víc o čichových, chuťových a hmatových ústrojích ryb a naučíme se nahazovat měkké nástrahy.

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu