RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Přípravy na Mistrovství světa v přívlači z lodí na Slapech jsou v plném proudu

Jak jsme Vás již informovali, Česká republika se stala pořadatelskou zemí pro 13. Mistrovství světa v přívlači z lodí. Původně se mělo mistrovství konat v Polsku, přičemž Polsko z geopolitických důvodů pořádání šampionátu odřeklo. Šampionát se tak uskuteční v termínu 3. – 9. 10. 2022 v České republice.

Mistrovsví světa proběhne na rybářském revíru Vltava 10-14 – údolní nádrž Slapy. Závodní areál bude začínat na Zrůbku a končit 200 m od hráze včetně všech zátok. Kompletní propozice naleznete zde.

V současné době probíhá příprava šampionátu včetně veškerých technických záležitostí jako je zajištění lodí, jejich spouštění, zajištění rozhodčích a mnohé další. Harmonogram mistrovství světa je rozvržen následovně: 4. 10. oficiální zahájení a první trénink, 5. 10. druhý trénink, 6. – 8. 10. průběh závodu a 8. 10. vyhlášení výsledků a oficiální ukončení šampionátu.

Jelikož závod probíhá z lodí a nejsou tak vymezeny žádné sektory pro závodníky, nebude z důvodu konání šampionátu sportovní rybolov na nádrži Slapy nijak omezen.

Na mistrovství je přihlášeno celkem 16 týmů. Šampionátu se zúčastní týmy z Maďarska, Litvy, Lotyšska, Francie, Polska, Estonska, USA, Rakouska, Itálie, Irska, Německa, Anglie, Slovenska, Ukrajiny, Chorvatska a domácí tým České republiky.

Průběh šampionátu zajišťuje Rada ČRS ve spolupráci s Územním svazem města Prahy.

                          Za ČRS Lukáš Mareš, Jitka Chybová, fota Zdeněk Mužík

Pražští rybáři pečují o candáty, instalovali třecí hnízda na Slapy

Pracovníci Územního svazu města Prahy instalovali umělá třecí hnízda pro candáty na údolní nádrži Slapy. Nádrž přirozeně stárne a vlivem sedimentů se ostnoploutvým rybám postupně zhoršují podmínky pro přirozenou reprodukci. Ne, že by se nám tyto ryby netřely, ale na méně vhodných substrátech klesá procento úspěšně vylíhnutých jiker. Abychom tedy

Celý článek

Upoutávka na květnové číslo časopisu Rybářství

Pokud máte rádi velké ryby, v květnovém čísle časopisu Rybářství si přijdete na své. S železnou pravidelností, opět přesně po roce, přinášíme vyhlášení prestižní soutěže trofejních úlovků Nej! Nej! Nej!, vydáme se také na slovenskou řeku Hron, kde náš dopisovatel Vojtěch Sklenář ulovil nejdelší zdokumentovanou hlavatku v historii, a zapomenout nemůžeme ani na

Celý článek

Žádáme všechny rybáře, aby dbali na správný zápis čísel revírů do povolenky

Vážení příznivci Petrova cechu, na základě zjištěných informací ze zpracování statistiky úlovků za rok 2022 si dovolujeme opětovně upozornit všechny rybáře na správný zápis čísel rybářských revírů. Prosíme rybáře, aby důsledně dbali na správný zápis čísel rybářských revírů, na kterých loví. Jedná se zejména o rybáře, kteří navštěvují revíry více

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu