RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Upoutávka časopisu Rybářství červen 2024

Červen je tradičně nejoblíbenějším měsícem lovců dravých ryb, protože v půli měsíce končí jejich hájení. Tomu jsme samozřejmě přizpůsobili obsah nejnovějšího Rybářství, ve kterém si můžete počíst o lovu štik nebo candátů. Kromě toho se zaměříme na chytání ve tmě, na rozdíly mezi průběžnými a pevnými splávky nebo na projekt vědců, který by mohl pomoci při boji s kormorány.

Zahájení lovu dravců. Jeden z nejočekávanějších dnů rybáře v roce. Dravci jsou odvyklí na rybářské nástrahy a šance na úspěch je tak výrazně vyšší. Aspoň si to valná část rybářů myslí. Na jednu takovou vycházku zavzpomíná oblíbený autor Milan Tychler, kterého nejdříve namotivoval kolega, a přestože jeho vycházka se nevyvíjela nejnadějněji, nakonec byla zakončena nezapomenutelnou odměnou.

To Zdeněk Hofman se zaměřil na lov „šupinaté šelmy s psími zuby“. Tato náladová ryba nedá spát mnoha rybářům. Autor čtenářům prozradí svůj nejefektivnější způsob přívlače, popíše jeho provedení a zmíní se také o parametrech, které by měl splňovat přívlačový prut, se kterým na candáty vyrazíte.

Ale ne jen dravce můžeme v červnu lovit. Ve druhém díle seriálu o plavané se autor Jiří Ouředníček rozepsal o rozdílech mezi pevným a průběžným splávkem. Jak se s každým z nich chytá a do které vody ten který použít?

V posledním, desátém díle svého seriálu se kaprař Michal Kučera zaměřuje na jednu z nejpříjemnějších částí rybaření – na zdolávání ryby. I v této oblasti je možné mnoho věcí pokazit. Co dělat a na co si dát pozor, abyste zvýšili své šance na proměnění co největšího počtu záběrů?

Vědci z celé Evropy se sjednotili, aby se pustili do boje proti obrovským populacím kormorána. Projekt s názvem ProtectFish, který představuje Martin Čech z Biologického centra AV ČR, získal po menších útrapách pochopení u Evropské unie, která v lednu tohoto roku podpořila jeho financování.

V dalším článku připomene profesor Petr Spurný další rybářskou osobnost minulosti. Tentokrát se jedná o autora populární příručky O rybách a jich chytání, která vyšla v roce 1898. Vybírá z ní také dnes již úsměvné omyly. Jeden za všechny: kapr se prý může dožít až 150 let a štika 200.

Kromě toho se můžete inspirovat od Jana Augustynka, pokud máte v plánu zkusit chytat po západu slunce. A jestli vás při čtení vyruší vaše ratolesti, rovnou jim přečtěte příběh O rybě, která se bála tmy.

Rybářství vychází každý měsíc. Pokud byste si v něm rádi listovali (nebo četli na monitoru či displeji), podívejte se na webové stránky https://www.irybarstvi.cz/predplatne/.

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Upoutávka časopisu Rybářství červen 2024

Červen je tradičně nejoblíbenějším měsícem lovců dravých ryb, protože v půli měsíce končí jejich hájení. Tomu jsme samozřejmě přizpůsobili obsah nejnovějšího Rybářství, ve kterém si můžete počíst o lovu štik nebo candátů. Kromě toho se zaměříme na chytání ve tmě, na rozdíly mezi průběžnými a pevnými splávky nebo na projekt vědců,

Celý článek

Vysazování pstruhů duhových do pražských vod.

Do pstruhových revírů a vybraných mimopstruhových vod ČRS Územního svazu města Prahy byla ve čtvrtek 30. 5. 2024 doplněna rybí obsádka lososovitých ryb. Celkové množství 1 100 kg tržních pstruhů duhových bylo rozděleno stejným dílem do Výmoly, Svinařského, Pitkovického, Únětického a Radotínského potoka, do VD Drásov a Lahovické nádrže. Do celého

Celý článek

Jarní zarybnění pražských revírů v roce 2024

Rozhodující čas pro plnění zarybňovacích plánů je samozřejmě období podzimních výlovů, ale Územní svaz města Prahy se trvale snaží své pražské sportovní vody zarybňovat i na jaře. Více jak dvě třetiny z celkového zarybnění získávají pražští rybáři od externích dodavatelů. Především od produkčních rybářů z Jižních Čech. V letošním roce od konce února

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu