RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Upoutávka časopisu Rybářství duben 2024

Jaro je v plném proudu a většina z vás už má jistě aspoň jednu vycházku k vodě za sebou. Pokud plánujete být u vody zase o něco úspěšnější, časopis Rybářství je pro vás ideální volba. V dubnovém čísle se dozvíte veškeré potřebné informace k tomu, jak vyzrát na pěkného lína, zjistíte, kteří reprezentanti v loňském roce nejúspěšněji reprezentovali ČRS nebo si připomenete působení jednoho z nejvýznamnějších českých vědců 19. století – profesora Antonína Friče.

Lín obecný se v mnoha rybářských anketách o nejoblíbenější rybí druhy umisťuje na vrchních příčkách. A není se co divit. Jedná se o rybu krásnou s typickým oranžovým okem. Právě línem končíme náš dlouhodobý seriál o trofejních úlovcích. Pokud máte v plánu vyrazit na tyto zelené diamanty, poradíme vám kam, kdy, při jakém počasí, v jaké fázi měsíce a také jakou rybolovnou techniku zvolit, abyste svoje šance zvýšili co nejvíce.

Na rybářském veletrhu For Fishing oceňoval Český rybářský svaz – jako už tradičně – všechny úspěšné reprezentanty ČRS a České republiky obecně. Přinášíme celkové shrnutí všech úspěšných sportovců loňského roku. Tentokrát byli vyznamenáni zástupci rybolovné techniky, LRU – muška, LRU – plavaná, LRU – přívlač a LRU – položená.

Do muzea docházel už v deseti letech, vystudoval lékařskou fakultu tehdejší Karlo-Ferdinandovy univerzity a stal se asistentem J. E. Purkyněho. V roce 1873 převzal přírodovědný časopis Vesmír a vedl ho dlouhých 33 let. V roce 1885 pak coby odborník na ichtyologii pomáhal připravovat vůbec první rybářský zákon. Řeč je samozřejmě o profesorovi Antonínu Fričovi, o němž sepsal velmi podrobný článek profesor Petr Spurný. Text se zaobírá zejména Fričovou vášní k lososům.

Pro milovníky historie je kromě tradiční rubriky retro, zabývající se rybářským náčiním z doby minulého století, určená také série Rybaření dříve a nyní. Tentokrát se autor Zdeněk Hofman zaměří na chytání na houpačku. Autor je kromě zapáleného rybáře také ilustrátor a doprovodná ilustrace k tomuto článku vás jistě pobaví.

V posledních číslech jsme se zaměřili na pokrytí většího množství rybářských technik. Pro muškaře přinášíme pokračování série o vázání (tentokrát jsou to palmery), připravili jsme hned dva články pro ty, kdo by chtěli začít chytat reofilní ryby, nebo uvažují nad vyzkoušením populárního feederu.

Nechybí samozřejmě ani oblíbené články Milana Tychlera, pohádka pro děti o rybě, co byla čmelák, nebo výpravy do Itálie za sumci či tradiční deník z druhého konce světa.

Rybářství si můžete pořídit v tištěné nebo elektronické podobě pod tímto odkazem: https://www.irybarstvi.cz/predplatne/. Na stejné adrese můžete zařídit také předplatné pro své blízké.

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal, šéfredaktor Rybářství

Zahájení pstruhové sezóny 2024

Vážení vyznavači Petrova cechu, blíží se 16. duben, v letošním roce tak připadá otevření pstruhových revírů na úterý. Držitelé pstruhových povolenek se tak po dlouhé zimě dočkají nové sezóny. Téměř pětistovka pstruhových revírů o výměře větší než 3 000 ha je napříč celým Českým rybářským svazem v těchto dnech připravována

Celý článek

Upozornění pro MO: Konec lhůty pro platbu členského příspěvku v RIS

Vážené funkcionářky, vážení funkcionáři místních organizací, dovolujeme si upozornit na závazný termín pro zaplacení členského příspěvku prostřednictvím Rybářského informačního systému (RIS). Poslední termín pro platbu členského příspěvku je v souladu se Stanovami ČRS 30. dubna. Členský příspěvek hradí každý člen Českého rybářského svazu v místní organizaci, kde je členem. Připomínáme také,

Celý článek

Upoutávka časopisu Rybářství duben 2024

Jaro je v plném proudu a většina z vás už má jistě aspoň jednu vycházku k vodě za sebou. Pokud plánujete být u vody zase o něco úspěšnější, časopis Rybářství je pro vás ideální volba. V dubnovém čísle se dozvíte veškeré potřebné informace k tomu, jak vyzrát na pěkného lína, zjistíte, kteří reprezentanti v loňském roce

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu