RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Upoutávka časopisu Rybářství květen 2024

Jako už tradičně zveřejňujeme v květnovém Rybářství vyhodnocení loňského ročníku Nej! Nej! Nej!, soutěže, do které posílají čtenáři Rybářství a webu irybarstvi.cz svoje úlovky. Překvapení nás čekalo zejména u kategorie nejsledovanější – kapra obecného. V časopise se ale zabýváme také lovem tajemné ryby úhoře říčního, rozjíždíme podrobný seriál o plavané nebo zjišťujeme, jak na lov feederem, když padne tma.

Víc než 50 let posílají čtenáři Rybářství své trofejní úlovky redakci, aby ta vyhodnotila nejdelší ryby celého roku. V loňském roce se naplno rozeběhlo přihlašování úlovků přes web irybarstvi.cz, díky čemuž jsme zaznamenali zvýšený zájem o soutěž. Z 365 přihlášek jsme udělili 41 zlatých, 34 stříbrných a 30 bronzových odznaků. Rekordní úlovek soutěže jsme tentokrát zaznamenali pouze jeden, zato v kategorii kapra obecného.

Hned dva autoři se pustili do vyprávění, jak uspět při lovu jedné z nejzajímavějších ryb našich revírů – úhoře. Jsou jimi náš tradiční dopisovatel Milan Tychler a Jan Stluka. Zejména druhý jmenovaný poskytuje mnoho rad získaných během 35 let jeho lovu. Odtajní vám také 6 tipů, které vám při lovu úhoře pomohou.

S lovem úhořů je velmi úzce spjatý lov v noci. Jak si co nejvíce usnadnit práci – zejména s ohledem na viditelnost při záběrech – vám poradí průkopník feederu na našem území Milan Tychler. Jeho rady ze seriálu Rybářské vychytávky samozřejmě využijete nejen při lovu „hadů“.

V minulém čísle jsme po delší době přičichli k plavané, tentokrát už s Jiřím Ouředníčkem rozjíždíme plnohodnotný seriál s názvem Plavačka je brnkačka aneb Jak na to, aby opravdu byla. V prvním díle se zorientujeme v plavačkových prutech – kdy se používá bič, kdy prut match a kdy boloňka?

To samozřejmě není všechno. Nabízíme pohled do Kyselovské zátoky na Lipně, která je chráněnou rybí oblastí, podíváme se na lov štik do jižního Laponska, děti určitě ocení příběh o rybě, která měla pro strach uděláno a uměla se prát. Kromě toho nechybí tradiční oblíbené rubriky jako úvodník předsedy Západočeského ÚS Jana Štípka, anketní otázka týkajíc se zarybňování, retro výbava nebo srovnání rybolovných technik s ohledem na čas – tentokrát chytání na živou rybičku.

Časopis Rybářství vychází každý měsíc. Objednat si ho můžete na webu https://www.irybarstvi.cz/predplatne/. Rybářství vydáváme jak v tištěné, tak v elektronické podobě.

Přeji Vám pěkné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Upoutávka časopisu Rybářství červen 2024

Červen je tradičně nejoblíbenějším měsícem lovců dravých ryb, protože v půli měsíce končí jejich hájení. Tomu jsme samozřejmě přizpůsobili obsah nejnovějšího Rybářství, ve kterém si můžete počíst o lovu štik nebo candátů. Kromě toho se zaměříme na chytání ve tmě, na rozdíly mezi průběžnými a pevnými splávky nebo na projekt vědců,

Celý článek

Vysazování pstruhů duhových do pražských vod.

Do pstruhových revírů a vybraných mimopstruhových vod ČRS Územního svazu města Prahy byla ve čtvrtek 30. 5. 2024 doplněna rybí obsádka lososovitých ryb. Celkové množství 1 100 kg tržních pstruhů duhových bylo rozděleno stejným dílem do Výmoly, Svinařského, Pitkovického, Únětického a Radotínského potoka, do VD Drásov a Lahovické nádrže. Do celého

Celý článek

Jarní zarybnění pražských revírů v roce 2024

Rozhodující čas pro plnění zarybňovacích plánů je samozřejmě období podzimních výlovů, ale Územní svaz města Prahy se trvale snaží své pražské sportovní vody zarybňovat i na jaře. Více jak dvě třetiny z celkového zarybnění získávají pražští rybáři od externích dodavatelů. Především od produkčních rybářů z Jižních Čech. V letošním roce od konce února

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu