RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Upoutávka časopisu Rybářství listopad 2023

Rtuť na teploměru klesá, stromy shazují listy a nad vodou se čím dál častěji povaluje mlžný opar. Ideální příležitost vyrazit na dravce, nejlépě s přívlačovým prutem. Pokud podzimní vláčku máte rádi, bude se vám líbit i obsah listopadového Rybářství. Ale podíváme se tradičně i na novinky z ČRS, úspěchy českých sportovců nebo například na nového nepůvodního parazita v našich vodách.

Jižní Morava je známá především lovem kapitálních kaprů. A také vynikajícím tichým vínem. Helena Dobešová se tam vypravila na lov své nejoblíbenější ryby – štiky obecné. Hned dvakrát. A že se jí dařilo, zjistíte hned při pohledu na obálku tohoto čísla. Nezůstane jen u zážitků. Na přetřes přijde třeba ideální tloušťka fluorokarbonu nebo otázka, zda jednou píchlá ryba zaútočí o několik minut později znovu.

To Zdeňku Hofmanovi se u vody zrovna nedařilo, naštěstí byl s kamarádem, který mu půjčil svou záhadnou nástrahu, jíž přezdívají Cikádský baron. Že vám to něco říká? Jak by ne, jedná se o klasickou cikádu. Dovezli ji k nám z Ameriky, kde ji používali zejména na lov Black Bassů, neboli okounků pstruhových. V Čechách ji nenechají na pokoji zejména candáti.

To oblíbená nástraha Milana Tychlera je streamer. Ale samozřejmě nejen ten. Tento „rybářský desetibojař“ vyrazil tentokrát k vodě na lov pruhovaných banditů. Stanoviště větších exponátů okounů se mnohem snadněji poznávají na stojatých vodách. Na těch tekoucích už je to těžší. Milan Tychler má naštěstí v rukávu jednu univerzální radu…

Co dalšího přináší listopadové Rybářství? Například text doktorky Ondráčkové z Ústavu biologie obratlovců o novém nepůvodním parazitovi v našich vodách, který se zachytává na rybách. Profesor Petr Spurný ve svém seriálu o biologii ryb rozebere početnost druhů a jejich rozšíření po světě. Tiskový mluvčí ČRS doktor Lukáš Mareš také shrne všechny změny, které od 1. ledna 2024 přinese novela prováděcí vyhlášky k zákonu o rybářství.

Podíváme se, jaké může rybaření pomáhat dětem, které v životě neměly tolik štěstí, přečteme si pohádku nepohádku s magickou trojkou a ohlédneme se za úspěchy českých reprezentantů v mistrovství světa v kaprařině a muškařině. Nechybí samozřejmě ani pravidelné rubriky jako Retro, Poznávání nebo články ze zahraničí.

Pokud vás povídání zaujalo, podívejte se na náš nový web, speciálně na část věnovanou aktuálnímu číslu časopisu – https://www.irybarstvi.cz/predplatne/. A web si projděte celý, najdete na něm zajímavé informace, články i zábavu.

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Jarní zarybnění pražských revírů v roce 2024

Rozhodující čas pro plnění zarybňovacích plánů je samozřejmě období podzimních výlovů, ale Územní svaz města Prahy se trvale snaží své pražské sportovní vody zarybňovat i na jaře. Více jak dvě třetiny z celkového zarybnění získávají pražští rybáři od externích dodavatelů. Především od produkčních rybářů z Jižních Čech. V letošním roce od konce února

Celý článek

Vysazování nasady lipana podhorního do říčky Kocáby

Lipan podhorní je sice na všech revírech ČRS Územního svazu města Prahy celoročně hájen, ale pro radost z jeho úlovku si pražští rybáři už nemusí jezdit do jiných krajů. Dva dny po letošním zahájení pstruhové sezóny ve čtvrtek 18. dubna 2024 pražští rybáři vysadili do toku říčky Kocáby pstruhového revíru

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu