RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Upoutávka časopisu Rybářství únor 2024

Jelec tloušť je oblíbeným zimním úlovkem. Na mnoha revírech je to jedna z mála ryb, která se dá v nejchladnějších měsících roku ulovit. V únorovém Rybářství se ale budeme věnovat nejenom tloušti, ale také jeho bratrům – chráněnému jesenovi a vzácnému proudníkovi. Jaká další témata přinášíme? Společně s Jurajem Špontákem zavzpomínáme na výjimečný lov sumců pomocí harpun, ohlédneme se za loňským MS v casting sportu, naučíme se vyrábět rybí klobásy nebo se naladíme na blížící se For Fishing při rozhovoru s ředitelem veletrhu Michalem Sedláčkem.

Pokud si libujete ve snaze ulovit za svůj rybářský život co největší množství rybích druhů, už jste si určitě oblíbili seriál o trofejních úlovcích posledních pěti dekád. Na mnoha stranách získáte o cílové rybě tolik ucelených informací, že můžete rovnou vyrazit k vodě. Tedy, až se trochu oteplí. Stejné je to i s dílem o jelcích proudníkovi a jesenovi, který je sice celoročně hájen, ale na mnoha revírech se díky výjimce lovit smí.

Pokud byste přece jen nevydrželi doma sedět a čekat na jaro, aspoň na nějakou hodinku k vodě vyrazte. Milan Tychler vám poradí, kam své cesty namířit a také prozradí svou nejoblíbenější zimní nástrahu. Jestli tipujete pelety, boilie nebo nějakou podobnou moderní variantu, jste vedle jak ta jedle.

Zpět do historie nás kromě tradičního cestovatele časem Zdeňka Hofmana zavede tentokrát slovenský autor Stanislav Géci, který zavzpomíná na začátek 50. let, kdy se na slovenské řece Latorici přemnožili sumci. Jejich likvidací byl pověřený Juraj Šponták, který na tuto svou zkušenost nezapomněl do konce svého života. Určitě pochopíte proč.

Hokej je bezesporu nejpopulárnějším sportem v Kanadě. Ale lov na dírkách by se mezi pět nejoblíbenějších aktivit tamních obyvatel jistě protlačil. Jan Strnad si jednu takovou výpravu dopřál společně s Čechem, který v Kanadě žije odmalička. A byl z toho nezapomenutelný zážitek.

V Rybářství najdete znovu mnoho dalších článků na rozličná témata. Bleskově: článek o veleúspěšném MS v casting sportu 2023, rozhovor o blížícím se veletrhu For Fishing v pražských Letňanech, výsledky velké předplatitelské soutěže, ve které jsou hlavními cenami zájezd do Norska a celosvazová povolenka. A samozřejmě mnoho dalšího.

Aktuální číslo (v tištěné i elektronické podobě), stejně jako předplatné pro sebe nebo své blízké si můžete objednat na internetové adrese https://www.irybarstvi.cz/predplatne/.

Příjemné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Návrat karasů obecných do našich vod

Již dříve jsme Vás informovali, že se ČRS podílí na záchranném programu pro karasy obecné. Dnes vás můžeme potěšit dalšími novinkami z této oblasti. ÚS města Prahy nakoupil pro jaro 2024 celkem 500 generačních karasů obecných, jejichž pravost byla ověřena genetickými testy. Díky spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy se nám pro

Celý článek

Rybník Na Korouhvích je připraven k rybolovu

V pátek 1. března 2024 pražští rybáři zarybnili nový sportovní rybník Na Korouhvích. V polovině loňského roku si Český rybářský svaz, Územní svaz města Prahy od Obce Chotilsko pronajal nově vybudovanou nádrž Rybník Na Korouhvích pod obcí Prostřední Lhota. Účinnost nájemní smlouvy byla datována k 1. 1. 2024. Do této doby se

Celý článek

Upoutávka časopisu Rybářství březen 2024

V březnovém Rybářství jsme se díky výjimečným fotografiím Jaroslava Šubjaka zaměřili na rybožravého predátora volavku popelavou, která většinou loví menší ryby, ale nepohrdne ani kapřími dorostenci. Pod vodu zavítáme za ropuchami v době jejich rozmnožování a rybářům poradí jednatelé všech územních svazů ČRS a jednatel ČRS, na jaké novinky si dát pozor

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu