RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Upoutávka na červencové číslo časopisu Rybářství 2023

Karas obecný býval rybou všude hojnou, ovšem to se v posledních letech výrazně změnilo. Iniciativa Zachraň karase!, která vznikla v roce 2021, přináší první výsledky, které pro čtenáře Rybářství představil doktor Marek Šmejkal z Biologického centra AV ČR. V červencovém Rybářství začíná také seriál autorů z vodňanské školy s názvem Stavba rybníka, další seriál zaměřený na rybí pokrmy v české historii nebo články zaměřené na lov amurů a kaprů.

Iniciativa Zachraň karase! si klade za cíl zjistit co nejvíce informací o karasovi obecném a pomoci tomuto rybímu druhu k posílení šancí na přežití. Autoři projektu přitom spolupracují s rybářskou veřejností, a pokud byste jim chtěli být nápomocni (za což se přimlouvám), navštivte webovou stránku https://zachrankarase.cz/.

[ČRS Územní svaz města Prahy se na záchraně karase obecného spolupodílí již od poloviny roku 2021]

Doktor Šmejkal v článku vysvětluje, že na popud veřejnosti navštívili s kolegy již takřka sto lokalit, ale karase obecného rozhodně nenašli všude. A když už se jim to podařilo, velmi často sdílel habitat s invazním karasem stříbřitým.

Zajímavý seriál si pro čtenáře Rybářství připravili žáci a kantoři vodňanské střední školy – zabývat se totiž budou stavbou rybníka. A to pěkně od podlahy, respektive od výběru místa pro stavbu.

Nový seriál si připravil také autor receptů Dalibor Marounek, který čtenáře Rybářství seznamuje s rybami (a recepty), které si připravovali naši předci ke konzumaci. Ryby totiž měly v historii tu výhodu, že se mohly konzumovat i v době půstu. Článek obsahuje mnoho zajímavostí: Věděli jste například, že když se ve druhé polovině 16. století ženil Vilém z Rožmberka (pán na Krumlově), bylo na hostinu připraveno přes 18 tisíc kaprů? A co teprve štiky, pstruzi, sumci a další ryby?

Nejeden článek se v červencovém Rybářství samozřejmě zaměřuje na samotné chytání ryb. Hned dva texty se věnují lovu amurů, další články naší nejoblíbenější rybě – kaprovi – a populární autor Milan Tychler se na zoubek (nebo spíše na ostré pysky) podívá ostroretkám.

Na 100 stranách časopisu najde své téma každý. Červencové číslo si můžete koupit na našem e-shopu (https://irybarstvi.cz/e-shop/), nově zde můžete objednat také elektronické číslo nebo digitální předplatné. Pokud preferujete předplatné tištěného magazínu, odkáži vás na tyto stránky https://irybarstvi.cz/predplatne/.

Přeji vám krásné léto a příjemné čtení časopisu Rybářství!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Zahájení rybolovu na Vokačovském rybníku dne 28. 9. 2023

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy ve spolupráci s MO ČRS Bohutín získal do užívání další rybník ke sportovnímu rybolovu a zařadil jej mezi rybníky s lovem ryb na udici, kde platí stejná pravidla pro lov ryb jako na ostatních pražských mimopstruhových revírech. Na Vokačovském rybníku budou

Celý článek

Upoutávka na zářiové číslo časopisu Rybářství 2023

Stěžejním tématem zářijového časopisu Rybářství je lov velkých kaprů. Kromě několika příběhů se nejpopulárnější českou rybou zabývá také očekávaný díl seriálu o lovu trofejních úlovků za posledních pět dekád. Dočkáte se také téma povolenky v mobilních telefonech, kompletní odpovědi ČRS na nátlaky biologů ohledně zákazu lovu na živou rybku nebo zjistíte,

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu