RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Upoutávka na květnové číslo časopisu Rybářství

Pokud máte rádi velké ryby, v květnovém čísle časopisu Rybářství si přijdete na své. S železnou pravidelností, opět přesně po roce, přinášíme vyhlášení prestižní soutěže trofejních úlovků Nej! Nej! Nej!, vydáme se také na slovenskou řeku Hron, kde náš dopisovatel Vojtěch Sklenář ulovil nejdelší zdokumentovanou hlavatku v historii, a zapomenout nemůžeme ani na seriál o trofejních úlovcích, ve kterém se tentokrát zaměříme na úhoře říčního.

Už přes padesát let vyhlašuje časopis Rybářství vítěze soutěže trofejních úlovků Nej! Nej! Nej! Rybáři, kteří na revírech ČRS a MRS uloví nejdelší úlovky v každé kategorii, se mohou těšit na slavnostní diplom podepsaný předsedou i jednatelem ČRS a také na prestižní odznak. Zlatý za první místo, stříbrný za druhý a bronzový za třetí.

Podívejte se, jaké nejdelší ryby ulovili vaši kolegové rybáři. Do redakce nám přišlo skoro 300 přihlášek a některé přihlášené ryby opět přepisovaly historická maxima. Novou nejdelší rybu jsme zaznamenali například u ostroretky stěhovavé, jelce jesena, ale také u amura bílého a také ve sledované kategorii kapr obecný, kde se rekordní délka zvýšila o tři centimetry.

Pěkný rybářský příběh přináší ve svém také Vojtěch Sklenář. I když je to příběh skrytý. Ocení ho zejména pravidelní čtenáři našeho časopisu, kteří Vojtěcha dobře znají, jelikož nám už několik let zprostředkovává lov královen řek, hlavatek, na slovenském Hronu.

Komu jinému bychom přáli rekordní rybu než tomu, kdo své vášni obětuje vše a k vodě by se vydal, i kdyby se na naši planetu řítil meteorit. Symbolické pak je, že jeho rekordní ryba měřila o jediný centimetr víc než ryba Vojtěchova učitele. Znáte lepší příklad pořekadla, že žák překonal svého učitele?

Ani v tomto čísle vás samozřejmě neochudíme o pravidelné seriály, jako jsou rybářské vychytávky Milana Tychlera, retro dvoustrana Zdeňka Hofmana, pohádka pro děti nebo třeba seriál o trofejních úlovcích. Tentokrát autor Tomáš Matýsek zpracoval statistky týkající se oblíbeného úhoře říčního. Tipnete si, jaký je nejdelší zdokumentovaný ulovený úhoř na našem území? A které revíry jsou pro ulovení trofejních úhořů nejnadějnější?

Na 100 stranách časopisu samozřejmě najdete další články od vody. Pokud se vám časopis zalíbí a vy byste zatoužili zařídit jeho předplatné sobě nebo svým blízkým, můžete tak učinit na adrese https://irybarstvi.cz/predplatne/. Květnové číslo objednáte zde: https://irybarstvi.cz/e-shop/.

Přeji Vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal,
šéfredaktor Rybářství

Upoutávka časopisu Rybářství červen 2024

Červen je tradičně nejoblíbenějším měsícem lovců dravých ryb, protože v půli měsíce končí jejich hájení. Tomu jsme samozřejmě přizpůsobili obsah nejnovějšího Rybářství, ve kterém si můžete počíst o lovu štik nebo candátů. Kromě toho se zaměříme na chytání ve tmě, na rozdíly mezi průběžnými a pevnými splávky nebo na projekt vědců,

Celý článek

Vysazování pstruhů duhových do pražských vod.

Do pstruhových revírů a vybraných mimopstruhových vod ČRS Územního svazu města Prahy byla ve čtvrtek 30. 5. 2024 doplněna rybí obsádka lososovitých ryb. Celkové množství 1 100 kg tržních pstruhů duhových bylo rozděleno stejným dílem do Výmoly, Svinařského, Pitkovického, Únětického a Radotínského potoka, do VD Drásov a Lahovické nádrže. Do celého

Celý článek

Jarní zarybnění pražských revírů v roce 2024

Rozhodující čas pro plnění zarybňovacích plánů je samozřejmě období podzimních výlovů, ale Územní svaz města Prahy se trvale snaží své pražské sportovní vody zarybňovat i na jaře. Více jak dvě třetiny z celkového zarybnění získávají pražští rybáři od externích dodavatelů. Především od produkčních rybářů z Jižních Čech. V letošním roce od konce února

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu