RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Setkání rybářské mládeže Českého rybářského svazu 2021

Setkání mládeže Českého rybářského svazu 2021 hostil stejně jako minulý rok Územní svaz města Prahy. Termín akce byl naplánován na první zářijový víkend. Pozvání do Zadní Třebaně přijaly všechny územní svazy s výjimkou Severočeského ÚS. 

Na páteční slavností zahájení dorazili mimo účastníků a pořadatelů i čestní hosté v čele s předsedou odboru mládeže Jiřím Markem, jednatelem ÚS města Prahy Zdeňkem Mužíkem a místopředsedou ÚS města Prahy Ing. Janem Nejedlým.

Do kempu Ostrov na břehu řeky Berounky, kde byly týmy ubytované, přijeli na páteční odpoledne jednotky integrovaného záchranného systému. V kempu poté vytvořily několik stanovišť, na kterých si děti vyzkoušely simulovaný hasičský zásah, první pomoc včetně resuscitace, záchranu tonoucího na řece nebo střelbu pod dohledem zásahové jednotky policie.

Sobotní den byl ve znamení výletu do hlavního města Prahy. Vzhledem k dobré dostupnosti zvolili organizátoři přesun hromadnou dopravou, což bylo pro mnohé účastníky překvapivým zážitkem. V jeden den totiž cestovali hned čtyřmi dopravními prostředky MHD – vlakem, tramvají, metrem i lanovkou na Petřín.

Po příjezdu do Prahy proběhlo rozdělení na dvě skupiny. První skupina, ÚS Východočeský, ÚS Západočeský a ÚS pro Severní Moravu a Slezsko, se odebrala na hru s názvem Bludištěm až na vrchol. V rámci této soutěže putovaly územní svazy po Petříně a Hradčanech, přičemž sbíraly indicie pro tajné heslo. Během hry účastníci navštívili například Petřínskou rozhlednu, zrcadlové bludiště nebo prostor Pražského hradu. Právě z pošty sousedící s Chrámem svatého Víta odeslaly děti na své územní svazy pohledy.

Druhá skupina se ze Smíchovského nádraží odebrala metrem na Národní třídu, kde vstoupila do laser game arény. V málo osvíceném prostoru s umělým kouřem a překážkami proti sobě bojovaly týmy ÚS města Prahy, ÚS Jihočeského a ÚS Středočeského.

V salonku vedle laser game arény se všechny územní svazy sešly na oběd, po kterém se skupiny prohodily. První skupina tak zůstala v laser aréně, a druhá se vydala na Petřín a Hradčany.

Na sobotní večer byla připravena společenská hra s názvem „Co na to táborníci?“ Která byla modifikací známé televizní soutěže „Co na to Češi?“ Kdo chytil před setměním ještě rybářskou slinu, vyrazil na lov do podjezí řeky Berounky. Kdo chuť rybařit neměl, zůstal u grilu a vychutnával grilované maso a uzeniny.

V neděli ráno proběhlo vyhlášení výsledků víkendových soutěží. První místo patřilo v tomto roce Středočeskému ÚS složeného z kroužků Příbram a Rožmitál pod Třemšínem. Po vyhlášení výsledků již zraky dětí směřovaly k nedalekému hradu Karlštejn, kde byla na 11 hodinu připravena prohlídka Císařské rezidence Karla IV.

Setkání mládeže 2021 bylo zakončeno obědem v Berouně, odkud se jednotlivé svazy odebraly ke svým domovům.

Bc. Josef Mareš – vedoucí odboru mládeže ČRS Územního svazu města Prahy

Upoutávka časopisu Rybářství červen 2024

Červen je tradičně nejoblíbenějším měsícem lovců dravých ryb, protože v půli měsíce končí jejich hájení. Tomu jsme samozřejmě přizpůsobili obsah nejnovějšího Rybářství, ve kterém si můžete počíst o lovu štik nebo candátů. Kromě toho se zaměříme na chytání ve tmě, na rozdíly mezi průběžnými a pevnými splávky nebo na projekt vědců,

Celý článek

Vysazování pstruhů duhových do pražských vod.

Do pstruhových revírů a vybraných mimopstruhových vod ČRS Územního svazu města Prahy byla ve čtvrtek 30. 5. 2024 doplněna rybí obsádka lososovitých ryb. Celkové množství 1 100 kg tržních pstruhů duhových bylo rozděleno stejným dílem do Výmoly, Svinařského, Pitkovického, Únětického a Radotínského potoka, do VD Drásov a Lahovické nádrže. Do celého

Celý článek

Jarní zarybnění pražských revírů v roce 2024

Rozhodující čas pro plnění zarybňovacích plánů je samozřejmě období podzimních výlovů, ale Územní svaz města Prahy se trvale snaží své pražské sportovní vody zarybňovat i na jaře. Více jak dvě třetiny z celkového zarybnění získávají pražští rybáři od externích dodavatelů. Především od produkčních rybářů z Jižních Čech. V letošním roce od konce února

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu