RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Upoutávka na listopadové číslo časopisu Rybářství

Urban fishing, neboli chytání ryb ve městě, je jedním z nosných témat listopadového Rybářství. Ale samozřejmě není jediné. V oblíbené sérii o trofejních úlovcích posledních pěti dekád se podíváme na karasa, naučíme se něco lovu na marmyšky, zjistíme víc o čichových, chuťových a hmatových ústrojích ryb a naučíme se nahazovat měkké nástrahy.

Poklidně plující řeka, ptačí zpěv a občasné zašumění listí při poryvu větru. To je atmosféra, kterou si většina lidí představuje na rybách. Může to ale být úplně jinak. Troubící auta, dunící tramvaje a výhled třeba na Pražský hrad. Vydejte se společně s Martinem Kašíkem na kapry do samotného centra Prahy, co by kamenem dohodil od Karlova mostu.

Zamířit můžete také na Moravu, do tajemné Oblasti 471 152, ve které se tak trochu zázrakem vyskytují sladkovodní medúzy Craspedacusta sowerbii, které svým podvodním fotoaparátem zblízka zdokumentoval Mirek Brát. V jeho článku se mimo jiné dozvíte, jestli jsou medúzy kvůli svým žahavým buňkám lidem nebezpeční.

A co trochu praktických rad? S těmi za vámi ve svých textech pospíchá Milan Tychler. Ve svém článku o rybářské praxi se vás pokusí přesvědčit k vyzkoušení marmyšky, stále trochu opomíjené přívlačové nástrahy. Ve článku specializujícím se na rybářské vychytávky vás zase naučí, jak se vyhnout problémům při nahazování měkké nástrahy.

V seriálu zabývajícím se biologií ryb se společně s profesorem Petrem Spurným zaměříme na čichové, chuťové a hmatové ústrojí a na dvoustraně s trofejními úlovky do soutěže Nej! Nej! Nej! si prohlédněte parádní ryby. Svou pozornost zaměřte zejména na jelce jesena! V zahraniční sekci se tentokrát věnujeme zejména lovu sumce, a to jak v Itálii, tak ve Španělsku. Štiky se vydáme lovit do Kanady.

Na 100 stranách Rybářství najdete samozřejmě další témata. Listopadové číslo si můžete pořídit na našem e-shopu https://irybarstvi.cz/e-shop/ a předplatné na stránce https://irybarstvi.cz/predplatne/. Využít můžete také naši čerstvou nabídku – při objednání dvouletého předplatného získáte zdarma naviják QWUNHAI FD s přední brzdou a 12 ložisky v hodnotě 599 Kč + publikace Ryby (63 kartiček ryb s podrobným popisem) v hodnotě 190 Kč.

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal, šéfredaktor

Podporujeme vysazování pstruhů obecných

ČRS, Územní svaz města Prahy, vysadil ve spolupráci s Jirkou Křesinou ze společnosti Beleco cca. 8 500 jiker pstruhů obecných ve stádiu očních bodů na Radotínský a Únětický potok. Jikry byly vloženy do 5 plovoucích inkubačních přístrojů, které jikrám zajišťují ochranu před UV zářením, rybožravými predátory z řad ptáků, ryb

Celý článek

Rybářský informační systém: jak jsme daleko a co nás čeká v následujících měsících?

Postup prací na Rybářském informačním systému významně pokročil, proto přinášíme další souhrnnou informaci o postupu a krocích, které nás v následujících měsících čekají. Jak jsme daleko ve vývoji Aktuálně je dokončován vývoj funkcionalit v rozsahu první etapy (evidence členů, prodej povolenek, správa organizačních jednotek, agenda rybářské stráže, základní evidence revírů). Paralelně s touto

Celý článek

Základní informace k datovým schránkám pro spolky

Vážení funkcionáři ČRS, o povinnosti zřízení datové schránky pro všechny právnické osoby včetně spolků, tedy i všech MO ČRS, jsme již informovali. Níže opětovně upozorňujeme všechny organizační jednotky ČRS na základní pravidla používání datových schránek. Právnickým osobám, které datovou schránku k předmětnému datu nebudou mít zřízenou na základě vlastní iniciativy, bude datová

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu