RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Upoutávka na srpnové číslo časopisu Rybářství

Srpnové Rybářství: rybářská mládež – vklad do budoucna, nový seriál o trofejních úlovcích, obří sumci u nás a za hranicemi našeho státu, lov kaprů na krátkou vzdálenost, vázání mušek, lov na pobřeží Kostariky a vernisáž rybářské výstavy v Chotilském muzeu na údolní nádrži Slapy.

Statistika nuda je pouze pro lidi, kteří v ní neumí hledat důležité informace. A právě o statistikách trofejních úlovků (a z toho, co z nich vyplývá) je nový seriál, který startuje právě v srpnovém Rybářství.

Dovolená u Jakuba Vágnera a jeho manželky, kaprařky Claudie, nemůže probíhat jinde než na rybách.

Kdo by nechtěl chytat trofejní úlovky? Každý rybář aspoň v koutku své lovecké duše doufá, že se mu jednou podaří zapřáhnout výstavní rybu, se kterou se bude moci pochlubit svým kolegům z Petrova cechu.

Aby takový rybář zvýšil svoje šance na pořádný úlovek, určitě ocení seriál o trofejních úlovcích, který v Rybářství startuje právě v srpnovém čísle. V každém vydání se zaměříme na jednu rybu, o které se dozvíte první poslední. U některých dílů, jako například v tomto premiérovém, se k hlavní rybě přidají ještě jedna nebo dvě přidružené. Tak se v úvodním dílu, ve kterém se zabýváme trofejními úlovky amura, dozvíte zajímavé informace také o tolstolobicích.

A na jaké informace se můžete těšit? Na seznam nejdelších úlovků od roku 1973 (!), které byly přihlášené do prestižních rybářských soutěží (mezi nimi samozřejmě nechybí soutěž Nej Nej Nej časopisu Rybářství), dále pak grafy počtu trofejních úlovků z pohledu dekád, ale také měsíců. Dozvíte se, za jakého počasí amuři nejlépe berou (teploty, srážky, sluneční svit), a dokonce také v jaké fázi měsíce byli rybáři nejúspěšnější. Dále zjistíte, jaké nástrahy a rybolovné techniky rybáři používali a jako třešničku na dortu se dozvíte také TOP lokality pro lov trofejních amurů.

Všechny tyto informace se budou opakovat v každém díle, vždy se však zaměříme na jiný rybí druh. V září to bude lipan.

Na 100 stranách Rybářství najdete samozřejmě mnoho dalších podnětných informací a článků. Pokud byste si chtěli časopis předplatit, můžete tak učinit na https://irybarstvi.cz/predplatne/. Srpnové číslo je k dostání také na našem e-shopu https://irybarstvi.cz/e-shop/.

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

Příští týden zasedne XIX. Republikový sněm ČRS

24. září 2022 proběhne XIX. Republikový sněm ČRS. Na letošní sněm připadá volba předsedy ČRS. Zasedání se koná od 9:30 hodin v kongresovém centru FLORET v Průhonicích. Co je Republikový sněm? Republikový sněm je podle platných Stanov ČRS vrcholným orgánem Svazu. Koná se zpravidla jednou za dva roky, jednou za čtyři roky

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu