RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Večer plný rybích překvapení na rybářském kroužku MO Smíchov

V úterý 24. října od 17:00 do 19:00 h proběhla v rámci rybářského kroužku dětí a mládeže MO ČRS Praha 5 – Smíchov přednáška o rybách a dalších na vodu vázaných tvorech. Kroužek navštívil a přednášel Ing. Pavel Vrána ze sekretariátu Rady ČRS, který dorazil s tajemným kufrem plným nejrůznějších rybářských zajímavostí.

I když jsme měli připraveno i promítání, nakonec jsme se dohodli, že různá videa mohou děti vidět na internetu, a proto jsme se raději věnovali praktickým ukázkám donesených modelů, preparátů a zajímavých rybářských artefaktů.

Na počátku se děti mohly naučit rozeznávat rybí druhy, u kterých hrozí záměna. To se jim v rybářském životě jistě neztratí, vždyť ještě dnes se můžeme u vody setkat s dospělými rybáři, kteří s určováním rybích druhů bojují jako se smrtí. Děti by jistě dodaly, že takoví rybáři buď v rybářském kroužku nedávali pozor, nebo do něj vůbec nechodili.

Potom následovaly ukázky preparátů a modelů ryb a dalších vodních živočichů. Ing. Vrána vytahoval z kufru předměty jako kouzelník králíky z klobouku. Děti mohly hádat, o který druh se jedná, nebo k čemu slouží to či ono rybářské náčiní. K tomu se dozvěděly řadu zajímavostí z života pod hladinou.

Celkově musíme děti z kroužku velmi pochválit – byly hodné, ani nedutaly, navíc hezky odpovídaly, hlásily se a měly dobré vědomosti! To je dobré znamení a příslib do budoucna. V souvislosti s tím je však třeba pochválit nejen děti, ale i rodiče, a především vedoucí rybářských kroužků, kteří se podílí na vzdělávání svých malých svěřenců.

text a fota: Pavel Vrána – zástupce rybářského hospodáře ČRS ÚSMP

Rybářský informační systém (RIS), členské známky a další informace ze zasedání Republikové rady ČRS

Vážené kolegyně a kolegové, dovolujeme si vás upozornit na důležité aktuální informace ohledně zaváděného Rybářského informačního systému (RIS), na prvotní vizi řešení úpravy ročního pracovního příspěvku (brigád) a stejně tak na prvotní myšlenku vedoucí ke sjednocení povolenek k lovu ryb.  Dnešní realitou však už je zrušení dosavadní praxe tištění a vylepování

Celý článek

Upoutávka časopisu Rybářství listopad 2023

Rtuť na teploměru klesá, stromy shazují listy a nad vodou se čím dál častěji povaluje mlžný opar. Ideální příležitost vyrazit na dravce, nejlépě s přívlačovým prutem. Pokud podzimní vláčku máte rádi, bude se vám líbit i obsah listopadového Rybářství. Ale podíváme se tradičně i na novinky z ČRS, úspěchy českých sportovců nebo

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu