RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Exkurze rybářských kroužků do Vodňan

V sobotu 26.11. proběhla exkurze rybářských kroužků ČRS ÚS města Prahy do Střední rybářské školy ve Vodňanech. Této akce, kterou pořádá náš územní svaz společně se Střední rybářskou školou a s podporou MŠMT se v roce 2022 zúčastnilo celkem 66 dětí a 15 vedoucích z celkem 7 místních organizací. V rámci dobrých vztahů odborů mládeže ÚS města Prahy a Středočeského ÚS byl na exkurzi pozván i rybářských kroužek MO Příbram. 

Výlet začal společným srazem účastníků v Praze na autobusovém nádraží Na Knížecí, odkud byly vypraveny 2 autobusy směr jižní Čechy. Po příjezdu do Vodňan k rybářské škole děti příjemně překvapilo prostředí vodňanského Zátiší, jak se tato část města nazývá. Malebné rybníky a lesy mezi nimiž vyčnívá areál Střední rybářské školy a těsně navazující Fakulty rybářství a ochrany vod potěší oko každého rybáře. Ve škole všechny účastníky exkurze přivítal nový pan ředitel, který školu vede teprve od začátku tohoto školního roku. Děti se následně rozdělily do několika skupin a každou skupinu si vzal na starost jeden učitel. Jednotlivé skupiny pak postupně v rámci komentované prohlídky procházely všechny zajímavé prostory školy. K vidění bylo vedle zajímavých laboratoří a učeben především muzeum rybářství umístěné v podkroví školy, famózní akvaristika plná stovek druhů ryb nebo zahradní jezírko s malou botanickou zahradou. Fanoušci strojů jistě ocenili též nově zrekonstruovanou halu rybářské mechanizace.

Po vyčerpávající prohlídce měly děti ještě chvíli volný rozchod a pak následoval přejezd do Písku, kde na všechny čekal netradiční oběd ve Středověké krčmě. Výlet měl mnoho kladných ohlasů, a Střední rybářskou školu tak kroužky rozhodně nenavštívily naposledy. 

Josef Mareš

Rybářský informační systém (RIS), členské známky a další informace ze zasedání Republikové rady ČRS

Vážené kolegyně a kolegové, dovolujeme si vás upozornit na důležité aktuální informace ohledně zaváděného Rybářského informačního systému (RIS), na prvotní vizi řešení úpravy ročního pracovního příspěvku (brigád) a stejně tak na prvotní myšlenku vedoucí ke sjednocení povolenek k lovu ryb.  Dnešní realitou však už je zrušení dosavadní praxe tištění a vylepování

Celý článek

Upoutávka časopisu Rybářství listopad 2023

Rtuť na teploměru klesá, stromy shazují listy a nad vodou se čím dál častěji povaluje mlžný opar. Ideální příležitost vyrazit na dravce, nejlépě s přívlačovým prutem. Pokud podzimní vláčku máte rádi, bude se vám líbit i obsah listopadového Rybářství. Ale podíváme se tradičně i na novinky z ČRS, úspěchy českých sportovců nebo

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu