RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Exkurze rybářských kroužků do Vodňan

V sobotu 26.11. proběhla exkurze rybářských kroužků ČRS ÚS města Prahy do Střední rybářské školy ve Vodňanech. Této akce, kterou pořádá náš územní svaz společně se Střední rybářskou školou a s podporou MŠMT se v roce 2022 zúčastnilo celkem 66 dětí a 15 vedoucích z celkem 7 místních organizací. V rámci dobrých vztahů odborů mládeže ÚS města Prahy a Středočeského ÚS byl na exkurzi pozván i rybářských kroužek MO Příbram. 

Výlet začal společným srazem účastníků v Praze na autobusovém nádraží Na Knížecí, odkud byly vypraveny 2 autobusy směr jižní Čechy. Po příjezdu do Vodňan k rybářské škole děti příjemně překvapilo prostředí vodňanského Zátiší, jak se tato část města nazývá. Malebné rybníky a lesy mezi nimiž vyčnívá areál Střední rybářské školy a těsně navazující Fakulty rybářství a ochrany vod potěší oko každého rybáře. Ve škole všechny účastníky exkurze přivítal nový pan ředitel, který školu vede teprve od začátku tohoto školního roku. Děti se následně rozdělily do několika skupin a každou skupinu si vzal na starost jeden učitel. Jednotlivé skupiny pak postupně v rámci komentované prohlídky procházely všechny zajímavé prostory školy. K vidění bylo vedle zajímavých laboratoří a učeben především muzeum rybářství umístěné v podkroví školy, famózní akvaristika plná stovek druhů ryb nebo zahradní jezírko s malou botanickou zahradou. Fanoušci strojů jistě ocenili též nově zrekonstruovanou halu rybářské mechanizace.

Po vyčerpávající prohlídce měly děti ještě chvíli volný rozchod a pak následoval přejezd do Písku, kde na všechny čekal netradiční oběd ve Středověké krčmě. Výlet měl mnoho kladných ohlasů, a Střední rybářskou školu tak kroužky rozhodně nenavštívily naposledy. 

Josef Mareš

Prodej územních povolenek ČRS ÚSMP v roce 2023

Z důvodu množících se dotazů ohledně prodeje ročních územních povolenek ČRS ÚSMP v roce 2023 jsme se rozhodli zveřejnit stanovisko ČRS Územního svazu města Prahy i na těchto pražských webových stránkách. Středočeský územní svaz ČRS na své loňské územní konferenci rozhodl, že od 1. 1. 2023 bude roční povolenky Středočeského územního

Celý článek

Upoutávka na lednové číslo časopisu Rybářství 2023

Trofejní úlovky tloušťů za posledních padesát let, přípravy na tvorbu revolučního projektu ČRS Rybářského informačního systému (RIS), problematika celoročně hájených druhů ryb nebo jak pomoci vědcům zkoumajícím candáty na Lipně? A také články o lovu lososů v Kanadě, o rybím měchýři či o lovu „pravěkých ryb“. To vše (a mnohem víc)

Celý článek

Co nás čeká na pražských vodách v roce 2023

Vzhledem k malému množství změn přijatých pro rybářské revíry a rybníky s lovem ryb na udici obhospodařované Územním svazem města Prahy byl pro rok 2023 vytištěn opět pouze dodatek k popisům revírů, který obsahuje všechny dodatky od roku 2021 do roku 2023. S tiskem nové brožury Rybářského řádu a popisů mimopstruhových a pstruhových revírů

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu