RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Letní tábor rybářské mládeže ČRS ÚSMP 2021

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy i přes stále přetrvávající nepříznivé hygienicko-epidemiologické podmínky uspořádal tak jako každý rok na začátku letních prázdnin od soboty 3. července 2021 do soboty 17. července 2021 v kempu obce Horka II u Zruče nad Sázavou tábor rybářské mládeže.

Ve spolupráci s pronajímatelem kempu byla zajištěna veškerá nutná proti-epidemiologická opatření a malí rybáři z pražských místních organizací Českého rybářského svazu si mohli nerušeně užívat prvních 14 prázdninových dnů na tomto letním rybářském soustředění.

Hlavní vedoucí tábora Martin Procházka společně s dalšími vedoucími připravili pro bezmála 50 dětí skvělý a velmi pestrý program plný sportovního rybaření, táborových soutěží a her doplněný o zajímavé přednášky významných ichtyologů včetně mistrů rybářských technik sportovního rybolovu.

Nejdůležitější a nejzajímavější události pražského letního tábora rybářské mládeže si můžete prohlédnout rozkliknutím následujícího odkazu: 

www.rybarsky-tabor.cz – Dětský rybářský tábor s tradicí přes 40 let

V úterý 13. 7. 2021 byl průběh letního tábora zkontrolován zástupci ČRS Územního svazu města Prahy jednatelem Zdeňkem Mužíkem, vedoucím odboru mládeže Josefem Marešem a zástupcem rybářského hospodáře ÚSMP Pavlem Vránou, který si pro letošní rok připravil přednášku o rozmnožování, migraci ryb a dalších tématech doplněnou videem a fotodokumentací. Děti na zajímavé povídání reagovaly aktivně svými dotazy.

Letní tábor rybářské mládeže ČRS Územního svazu města Prahy byl po čtrnácti dnech úspěšně zakončen předáním dětí svým rodičům a děti si už dnes těší na tábor příští.

text: Zdeněk Mužík, fota: Pavel Harouš

Rybářské hody na Dobříšsku

V úterý 2. listopadu 2021 pražští rybáři už podruhé vylovili své největší rybochovné zařízení dvaadvacetihektarový rybník Nový u Obořiště. Letošní produkce představovala téměř 166 q rybích násad pro okolní rybníky s lovem ryb na udici. Do Sychrovského rybníka, Vackova rybníka, do nádrže Drásov a do rybníka Jankovák bylo tento den

Celý článek

Svátek pražských rybářů

Každoročně vždy v polovině října mají pražští rybáři svůj svátek. Výlov Počernického velkého rybníka v Praze 9 – Dolních Počernicích je pokaždé mimořádnou událostí. Na tomto největším pražském rybníku pražská rybářská organizace hospodaří už od čtyřicátých let minulého století. Pražští rybáři sice vylovují každý podzim jen v Praze kolem šedesáti rybníků, ale

Celý článek

Zarybňování pražských vod

Od začátku roku 2021 do dnešního dne byly sportovní vody ČRS Územního svazu města Prahy zarybněny 150 tunami ryb v hodnotě 10 miliónů Kč. Do konce roku to ale bude více jak trojnásobné množství. Podzimní výlovy začaly v první polovině září a budou probíhat až do poloviny listopadu. Téměř každý

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu