RYBÁŘI PRAHA

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy
CzechEnglishGerman

Aktuality

Letní tábor rybářské mládeže ČRS ÚSMP 2021

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy i přes stále přetrvávající nepříznivé hygienicko-epidemiologické podmínky uspořádal tak jako každý rok na začátku letních prázdnin od soboty 3. července 2021 do soboty 17. července 2021 v kempu obce Horka II u Zruče nad Sázavou tábor rybářské mládeže.

Ve spolupráci s pronajímatelem kempu byla zajištěna veškerá nutná proti-epidemiologická opatření a malí rybáři z pražských místních organizací Českého rybářského svazu si mohli nerušeně užívat prvních 14 prázdninových dnů na tomto letním rybářském soustředění.

Hlavní vedoucí tábora Martin Procházka společně s dalšími vedoucími připravili pro bezmála 50 dětí skvělý a velmi pestrý program plný sportovního rybaření, táborových soutěží a her doplněný o zajímavé přednášky významných ichtyologů včetně mistrů rybářských technik sportovního rybolovu.

Nejdůležitější a nejzajímavější události pražského letního tábora rybářské mládeže si můžete prohlédnout rozkliknutím následujícího odkazu: 

www.rybarsky-tabor.cz – Dětský rybářský tábor s tradicí přes 40 let

V úterý 13. 7. 2021 byl průběh letního tábora zkontrolován zástupci ČRS Územního svazu města Prahy jednatelem Zdeňkem Mužíkem, vedoucím odboru mládeže Josefem Marešem a zástupcem rybářského hospodáře ÚSMP Pavlem Vránou, který si pro letošní rok připravil přednášku o rozmnožování, migraci ryb a dalších tématech doplněnou videem a fotodokumentací. Děti na zajímavé povídání reagovaly aktivně svými dotazy.

Letní tábor rybářské mládeže ČRS Územního svazu města Prahy byl po čtrnácti dnech úspěšně zakončen předáním dětí svým rodičům a děti si už dnes těší na tábor příští.

text: Zdeněk Mužík, fota: Pavel Harouš

Prodej územních povolenek ČRS ÚSMP v roce 2023

Z důvodu množících se dotazů ohledně prodeje ročních územních povolenek ČRS ÚSMP v roce 2023 jsme se rozhodli zveřejnit stanovisko ČRS Územního svazu města Prahy i na těchto pražských webových stránkách. Středočeský územní svaz ČRS na své loňské územní konferenci rozhodl, že od 1. 1. 2023 bude roční povolenky Středočeského územního

Celý článek

Upoutávka na lednové číslo časopisu Rybářství 2023

Trofejní úlovky tloušťů za posledních padesát let, přípravy na tvorbu revolučního projektu ČRS Rybářského informačního systému (RIS), problematika celoročně hájených druhů ryb nebo jak pomoci vědcům zkoumajícím candáty na Lipně? A také články o lovu lososů v Kanadě, o rybím měchýři či o lovu „pravěkých ryb“. To vše (a mnohem víc)

Celý článek

Co nás čeká na pražských vodách v roce 2023

Vzhledem k malému množství změn přijatých pro rybářské revíry a rybníky s lovem ryb na udici obhospodařované Územním svazem města Prahy byl pro rok 2023 vytištěn opět pouze dodatek k popisům revírů, který obsahuje všechny dodatky od roku 2021 do roku 2023. S tiskem nové brožury Rybářského řádu a popisů mimopstruhových a pstruhových revírů

Celý článek

Přihlášení

do uživatelského účtu